historikk

- hjelp oss gjerne med oppdateringer og gi meg tilbakemelding hvis du ser feil i dato, navn, besetning osv. : l-krlar@online.no

- for søk i historikken.
tast: cmd-f og bruk avsnitt (return) knapp for å finne fler forekomster. 

1979
Torsdag 15. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
DITLEF ECHOFF KVINTETT
Ditlef Echoff - trompet
Knut Riisnæs - saksofon
Eivin Sannes - piano
Kaj Hartvigsen - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 22. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
SUSANNE FUHR BAND
Susanne Fuhr - vokal
Brynjulf Blix - keyboards
Arne Frang - saksofon
Svenung Hovensjø - bass/gitar
Svein Christiansen - trommer

Torsdag 29. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
ØYSTEIN RINGSTAD SWINGKVINTETT
Øystein Ringstad - piano
Per Borthen - trompet
Totti Bergh - saksofon
Bjørn Pedersen - bass
Hans Dahl - trommer

Torsdag 6. desember kl. 20.00 • Bistro Kristina
S.O.G.T.
Lars Martin Myhre - gitar
Ole-Johnny Michaelsen - orgel
Leif Winther - saksofoner
Leif Jensen - trommer

Torsdag 13. desember kl. 20.00 • Bistro Kristina
BRYGGERIGANGEN BLUESBAND
Bent Patey - gitar
Tom Gjertsen - gitar
Hans Marius Stormoen - bass
Jan Lie - trommer

Tirsdag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1980
Torsdag 10. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
PYHTON
Pablo «Boy» Guanio - trompet
Miki N´Doye - congas
Johannes Hydle - gitar
Trond Mathisen - saksofoner
Kai Hartvigsen - bass
Tom Olstad Trommer

Torsdag 17. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
APPALOSA MAINSTREAM ENSEMBLE
Kristian Bergheim - tenorsaksofon
Erik Andresen - altsaksofon
Einar Iversen - piano
Jan Juvik - trompet
Bjørn Pedersen - bass
Gunnar Moreite - trommer

Torsdag 24. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
LOTUS
Vidar Johansen - saksofoner
Nipe Nyrèn - gitar
Ole Giørtz - piano/oljefat
Geir Holmsen - bass
Jørgen Næss - trommer

Torsdag 7. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
KRÅBØL
Odd Riisnæs - saksofon
Sigurd KØHN - saksofon
Rune Klakegg - piano
Kristen Svendsen - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 14. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
REVEGÅRDEN

Torsdag 28. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
GUTTORM JARLS KVINTETT
Øystein Trollsås - saksofon
Svein Sæbø - Trompet
Vidar Klavenes - bass
Mats Ellingsen - trommer

Torsdag 6. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
PER BORTHEN SWING DEPT. L.T.D.
Per Borthen - trompet
Aage Teigen - trombone
Kristian Bergheim - altsaksofon
Totti Bergh - tenorsaksofon
Tor Braun - gitar
Bjørn Pedersen - bass
Arild Bjerke - trommer

Torsdag 13. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
SPRING
Stefan Grahn - saksofon
Max Åhman - gitar
Mats Lundvall - piano
Erik Westin - bass

Torsdag 20. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
LARS MARTIN MYHRE TRIO
Lars Martin Myhre - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Dag Arild Espeseth - trommer

Torsdag 27. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
BIG CHIEF JAZZBAND
Terje Larsen - klarinett
Gerhard Aspheim - trombone
Eivin Solberg - trompet
Jan Bøler - banjo/gitar
Pjørn Pedersen - bass
Karl Otto Hoff - trommer

Onsdag 2. april kl 20.00 • Bistro Kristina
PAUL WEEDEN KVINTETT
Paul Weeden - gitar
Odd Riisnæs - saksofon
Rune Klakegg - piano
Andy Evans - bass
Espen Ruud - trommer

Torsdag 10. april kl 20.00 • Bistro Kristina
BERNT BRINK JOHNSEN KVINTETT
Bernt Brink Johnsen - saksofon
Jan Johansen - trompet
Anders Klette - piano
Andy Evans - bass
Tom Alstad - trommer

Torsdag 17. april kl 20.00 • Bistro Kristina
CACTUS

Torsdag 24. april kl 20.00 • Bistro Kristina
IDA LUPINO
Frode Gjerstad - saksofoner
Eivind One Pedersen - keyboards

Torsdag 8. mai kl 20.00 • Bistro Kristina
VÅRJAM

Torsdag 5. juni kl 20.00 • Bistro Kristina
ÅKESONS ROADBAND
Dag Åkeson Moe - vokal
Calle Neuman - saksofon
Erik Wesseltoft - gitar
Åge Røthe - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 12. juni kl 20.00 • Bistro Kristina
RADKA TONEFF KVINTETT
Radka Toneff - vokal
Steve Dobrogozh - piano
Jon Eberson - gitar
Arild Andersen - bass
Pål Thovsen - trommer

Torsdag 4. september kl 20.00 • Bistro Kristina
DITLEFF ECHOFF / KNUT RIISNÆS KVINTETT
Ditleff Echoff - trompet
Knut Riisnæs - saksofon
Ola Calmeyer - piano
Kay Hartvigsen - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 11. september kl 20.00 • Bistro Kristina
LAILA DALSETH KVINTETT
Laila Dalseth - vokal
Totti Bergh - tenorsaksofon
Einar Iversen .– piano
Terje Venaas - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 18. september kl 20.00 • Bistro Kristina
PATEYS PIPE
Bent Patey - gitar
Brynjulf Blix - piano
Geir Holmsen - bass
Bjørn Jensen - trommer

Torsdag 25. september kl 20.00 • Bistro Kristina
KANTOR QUINTETT
Peter Paul Kantor - saksofoner/violin
Kalle Bratsberg - gitar
Ole Vik - keyboards
Ove Idberg - bass
Tore Withaver - trommer

Torsdag 2. oktober kl 20.00 • Bistro Kristina
FRODE THINGNÆS KVINTETT
Frode Thingnæs - trombone
Henryk Lysiak - keyboards
Pete Knutsen - gitar
Jan Erik Kongshaug - bass
Thor Andreassen - trommer

Torsdag 16. oktober kl 20.00 • Bistro Kristina
E´OLEN
Pablo Guanio - trompet
Miki N´Doye - vokal/congas
Erik Balke –saksofoner/fløyte
Helge Linneae - vokal/congas
Sveinung Hovensjø - bass
Finn Sletten - trommer

Torsdag 23. oktober kl 20.00 • Bistro Kristina
TELEMARK BLUESLAG
Kåre Virud - vokal/gitar
Øyvind Moen - gitar
Jens Haugen - bass
Arne Fostvedt - trommer

Torsdag 30. oktober kl 20.00 • Bistro Kristina
MYHRE / ASTRUP KVARTETT
Kari Astrup - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 6. november kl 20.00 • Bistro Kristina
JAMSESSION

Torsdag 20. november kl 20.00 • Bistro Kristina
CHIPAHUA
Sissel Endresen - vokal
Ole Henrik Giørtz - piano
Morten Halle - saksofon/perkusjon
Kjell Larsen - gitar
Geir Holmsen - bass
Bjørn Jenssen - trommer

Torsdag 27. november kl 20.00 • Bistro Kristina
ANDY EVANS UNDERWORLD
Andy Evans - vokal/keyboards
Patey Lakey - gitar
Harald Bergesen - saksofoner
Paul Torgersen - bass
Luis Gambolini - trommer

Torsdag 11. desember kl 20.00 • Bistro Kristina
KARIN KROGH / JOHN SURMAN KVINTETT
Karin Krogh - vokal
John Surman - saksofoner
Ivar Anthonsen - piano
Arild Andersen - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 18. desember kl 20.00 • Bistro Kristina
LARS MARTIN MYHRE - gitar
SVEIN BØRGE HAUGBERG - saksofon/fløyte
OLAF KNERTEN KAMFJORD - bass
MATS ELLINGSEN - trommer

Torsdag 25. desember kl 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1981
Torsdag 15. januar kl. 20.00 • Bistro Kristina
JAN HARRINGTON med CHRISTIAN REIM TRIO

Torsdag 22. januar kl. 20.00 • Bistro Kristina
MILORG BLUESBAND
Jo Tore Bæverfjord - vokal/munnspill
Eirik Lie - gitarer
Gisle Jonsson - piano
Bjørn Røstad - saksofoner
Tor Evensen - bass
Knut Stensholm - trommer

Torsdag 29. januar kl. 20.00 • Bistro Kristina
ERIK WØLLO KVINTETT
Erik Wøllo - gitar
Ole Henrik Giørtz - piano
Bendik Hofseth - saksofon
Pål Torstensen - bass
David Avarre - trommer

Torsdag 5. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
LOTUS
Vidar Johansen - saksofon/fløyte
Ole Henrik Giørtz - piano
Nipe Nyren - gitar
Geir Holmsen - bass
Bjørn Jensen - trommer

Torsdag 12. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
KNUT VÆRNES / MORTEN HALLE KVARTETT
Knut Værnes - gitarer
Morten Halle - saksofoner/fløyte
Edvard Askeland - bass
Frank Jakobsen - trommer

Torsdag 19. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
STØTTEKONSERT for THESBITEATERET
Åttar
Chi-Ka-Bom
Kind of new and old

Torsdag 26. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
JON EBERSON KVARTETT
Jon Eberson - gitar
Guttorm Guttormsen - saksofon/fløyte
Bjørn Kjellemyr - bass
Svein Kristiansen - trommer

Torsdag 5. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
WARNE MarsH
Erling Aksdal - piano
Terje Venås - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 12. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
SWINGFOT JAZZBAND
Jan Erik Ulset - saksofon
Svein Karlsen - trompet
Voitec Pazcuski - trombone
Oddvar Paulsen - piano
Øyvind Helset - bass
Jan Hansen - trommer

Torsdag 19. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
DYLAN PÅ NORSK
JAN ERIK VOLD og KÅRE VIRUD
TELEMARK BLUESLAG
BRYNJULF BLIX

Torsdag 26. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
VÅRJAM

Torsdag 9. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
SLAGEN STORBAND

Torsdag 30. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
BITIHORN
Jan Henrik Wiese - saksofon
Tellef Øgrim - gitar
Peter Knutsen - bass
Inge Norum - trommer/perkusjon

Torsdag 14. mai kl. 20.00 • Frimurerlogen
HARTVIG AND THE HEARTBRAKERS

Torsdag 21. mai kl. 20.00 • Kysten
GUTORM GUTTORMSEN «EIM»

Torsdag 18. juni kl 20.00 • Bistro Kristina
STEVE DOBROGOSZ - piano
ARILD ANDERSEN - bass
ALEX RIEL - trommer

Torsdag 10. september kl 20.00 • Bistro Kristina
OSLO 13
Geir Hauger - trompet
Bror Hagermann - trompet
Erik Balke - altsaksofon
Odd Riisnæs - saksofoner
Rune Nikolaisen - saksofoner
Vidar Johansen - saksofoner
Stig Molvær - fransk horn
Torbjørn Sunde - trombone
Thor Bjørn Nebø - trombone
Steinar Lundstrøm - tuba
Rune Klakegg - keyboards
Jon Balke - piano
Carl Morten Iversen - bass
Audun Kleive - trommer

Torsdag 17. september kl 20.00 • Bistro Kristina
JAM

Torsdag 24. september kl 20.00 • Bistro Kristina
ORGAN GRINDERS
Atle Bakken - orgel
Jan Erik Hansen - gitar
Per Eriksen - trommer

Torsdag 15. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Ivar Brodahl - violin
Svein Aaborstad - bass

Torsdag 22. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
CHRISTIANIA JAZZBAND
Andreas Bjørnstad - trompet
Aage Teigen - trombone
Peer Obsvik - klarinett
Svein Almquist - piano
Børre Frydenlund - banjo/gitar
Jan Kristiansen - bass
Per Frydenlund - trommer

Torsdag 29. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
JON EBERSON GROUP
Sidsel Endresen - vokal
JonEberson - gitar
Atle Bakken - orgel
Geir Holmsen - bass
Bjørn Jensen - trommer

Torsdag 12. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
ERIK ANDERSEN KVARTETT
Erik Andersen - saksofon
Tor Welo - piano
Kay Hartvigsen - bass
Tom Olstad - trommer

Torsdag 19. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
ROWLAND GREENBERG KVARTETT
Rowland Greenberg - trompet
Arne Berger - piano
Knut Ljong - bass
Ernst Polezjusti - trommer

Torsdag 10. desember kl. 20.00 • Bistro Kristina
SUSANNE FUHR BAND
Susanne Fuhr - vokal
Brynjulf Blix - keyboards
Sveinung Hovensjø - bass
Svein Christiansen - trommer

Fredag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1982
Torsdag 7. januar kl. 20.00 • Bistro Kristina
MYHRE/ASTRUP KVARTETT
Kari Astrup - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Bjørn Jacobsen - trommer

Torsdag 14. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
CELESTE
Bendik Hofset - tenor saksofon
Øystein Sevåg - piano
Erik Wøllo - gitar
Jan Erik Salater - bass
Inge Norum - trommer

Torsdag 21. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
CALLE NEUMANN KVARTETT
Calle Neumann - altsaksofon
Ola Calmeyer - piano
Kay Hartvigsen - bass
Tom Olstad Trommer

Torsdag 28. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
BERGEN BLUESBAND
John Magnar Bernes - vokal/munnspill
Ole Thomsen - gitar
Rune Rønning - bass
Willy Corneliussen - trommer

Torsdag 4. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
NEW COOL QUARTET
Jon Pål Inderberg - saksofon
Åge Midtgård - trompet
Bjørn Alterhaug - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 11. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
SLAGEN STORBAND
ledet av Lars Martin Myhre

Torsdag 18. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
MAGNOLIA JAZZBAND
med LILLIAN BOUTTE

Torsdag 25. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
LOTUS
Vidar Johansen - saksofon
Ole-Henrik Giørtz - keyboard
Nipe Nyren - gitar
Bjørn Kjellemyr - bass
Audun Kleive - trommer

Torsdag 4. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
ARMEN DONELIAN TRIO
Armen Donelian - piano
Carl Morten Iversen - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 11. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
SUSANNE FUHR og SANDVIKA STORBAND

Lørdag 13. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
RADKA TONEFF og ARILD ANDERSEN
Radka Toneff - vokal
Steve Dobrogosz - piano
Aril Andersen - bass
Mike DePasqua - trommer

Torsdag 18. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
KAPSTAD / JOHANSEN KVARTETT
Egil Kapstad - piano
Bjørn Johansen - tenorsaksofon
Bjørn Alterhaug - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 25. mars kl 20.00 • Bistro Kristina
GUNNAR BULL GUNDERSEN
og ROYAL GARDEN

Torsdag 1. april kl 20.00 • Bistro Kristina
OPEN HERE
Peter Paul Kantor - saksofon
Jan Erik Hansen - gitar
Olav Knerten Kamfjord m bass
Mats Ellingsen - trommer

Torsdag 15. april kl 20.00 • Bistro Kristiana
LILLE FRØEN SaksofonKVARTETT
Odd Risnæs - tenorsaksofon
Arne Frang - sopran-, alt- og tenorsaksofon
Erik Balke  - altsaksofon
Vidar Johansen - sopran- og barytonsaksofon

Torsdag 22. april kl. 20.00 • Bistro Kristina (Le-NI)
TØNSBERG SWING JAZZ GROUP
Joe Murany - vokal
Bjarne Skaara - klarinett og saksofon
Erik Skau - saksofon
Asmund Olausen - trombone/altsaksofon
Bjørn Fosland - gitar
Johannes Eick - bass

Torsdag 29. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
ENTRA CAMELEON
Harald Svensson - piano
Thomas Gustavson - saksofon/fløyte
Nils Landgren - trombone
Göran Klinghagen - gitar
Sergej Muchin - bass
Anders Kjellberg - trommer

Tirsdag 25. mai kl. 20.00 • Frimurerlogen
THE FOUR ROOSTERS
Knut Reiersrud - gitar
Svenne Zetterberg - gitar/munnspill
Bertil Petterson - bass
Carsten Loly - Trommer

Onsdag 9. juni kl. 20.00 • Håndverkeren
ART FARMER / KENNY DREW
Bjørn Kjellemyr - bass
Tom Olstad - trommer

Torsdag 2. september kl. 20.00 • Håndverkeren
JOE LEE WILSON / LOUIS STEWART QUINTET
Per Husby - piano
Terje Venaas - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 9. september kl. 20.00 • Håndverkeren
ANNE MARIE GIØRTS KVINTETT
Anne Marie Giørts - vokal
Ole Henrik Giørts - piano
Vidar Johansen - saksofon
Olav Knerten Kamfjord - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 16. september kl. 20.00 • Håndverkeren
PATEYS PIPE
Bent Patey - gitar
Brynjulf Blix - keyboards
Øyvind Madsen - bass
Torstein Dulsrud - trommer

Torsdag 23. september kl. 20.00 • Håndverkeren
BLAA PASTILLER
Lasse Nilsen - gitar
Rune Klakegg - keyboards
Morten Halle - saksofoner
Åge Røthe - bass
Finn Sletten - trommer

Torsdag 30. september kl. 20.00 • Håndverkeren
MYRHE / ASTRUP KVARTETT
Kari Astrup - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Olav Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 7. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
WOLLOF MUSIC ENSEMBLE
Miki N’Doye
Ibrahim Secka
Kabirr M’Bye
Zahir M’Bye
Zahir Helge Linaae
Demba Jobareth

Torsdag 14. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
JAM SESSION

Torsdag 22. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
WILMA
Bill Mulholland - gitar
Oddvar Paulsen - piano
Hans Martin Stormoen - bass

Torsdag 28. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
SUSANNE FUHR BAND
Susanne Fuhr - vokal
Dag Arnesen - piano
Bjørn Kjellemyr - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 4. november kl. 20.00 • Håndverkeren
GUTTORM GUTTORMSEN KVARTETT
Guttorm Guttormsen - saksofoner/fløyte
Ole Johnny Michaelsen - orgel
Lars Martin Myhre - gitar
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 11. november kl. 20.00 • Håndverkeren
KIM PARKER KVARTETT
Kim Parker - vokal
Per Husby - piano
Terje Venaas - bass
Espen Ruud - trommer

Torsdag 18. november kl. 20.00 • Håndverkeren
JAZZ INCORPORATED
Krister Andresson - alt- og tenorsaksofon
Nils Sandstrøm - tenorsaksofon
Bertil Lovgren - trompet
Lars Sjøsten - piano
Sture Nordin - bass
Egil ”Bop” Johansen - trommer

Torsdag 25. november kl. 20.00 • Håndverkeren
ODD BØRRETZEN OG KARIN BANG
Kari Astrup - vokal
Lars Martin Myhre - gitar/piano
Olav Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

TORMOD OPSAHL BAND
Tormod Opsahl - gitar/vokal
Reidar Stensvold - gitar/vokal
Olav Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 2. desember kl. 20.00 • Håndverkeren
KNUT RIISNÆS KVARTETT
Knut Riisnæs - saksofon
Dag Arnesen - piano
Bjørn Kjellemyr - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 9. desember kl. 20.00 • Håndverkeren
ESPEN RUD KRÅBØL
Tore Brunborg - saksofon
Rob Waring - vibrafon
Vigleik Storaas - piano
Terje Venaas - bass
Espen Rud - trommer

Onsdag 15. desember kl. 20.00 • Tønsberg Kino
MARIE BERGMAN BAND
Marie Bergman - vokal/gitar
Lasse Englund - gitar
Bengt Lundgren - bass
Gunnar Wenneborg - trommer

Lørdag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1983
Torsdag 6. januar kl. 20.00 • Håndverkeren
Bernt Brinck-Johnsen - barytonsaksofon
Rune Nicolaysen - tenorsaksofon
Carl Magnus Neumann - altsaksofon
Ditlef Eckhoff - trompet
Ola Carlmeyer - piano
Kristen Svendsen - bass
Tom Olstad - trommer

Torsdag 13. januar kl. 20.00 • Håndverkeren
TELEMARK BLUESLAG
Kåre Virud - gitar
Øyvind Moen - vokal
Tom Mix
Jarle Haugen - piano

Torsdag 27. januar kl. 20.00 • Håndverkeren
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - bass
Ivar Brodal - fiolin

Torsdag 3. februar kl. 20.00 • Håndverkeren
David Samuels - vibrafon
Arild Andersen - bass
Alex Riel - trommer

Torsdag 10. februar kl. 20.00 • Håndverkeren
DETAIL
Frode Gjerstad - bassklarinett
Johnny Dyani - bass
John Stevens - trommer

Torsdag 17. februar kl. 20.00 • Håndverkeren
NYE SØYR
Tove Karoline Knutsen - vokal
Torgrim Sollid - trompet / althorn
Jan Magne Førde - trompet / flygelhorn
Tore Engstrøm - saksofoner
Nils Jahsen - saksofoner
Stein Erik Tafjord - tuba
Morten Lassem - piano
Bjørn Kjellemyr - bass
Carl Haakon Waadeland - trommer

Torsdag 24. februar kl. 20.00 • Håndverkeren
CUTTING EDGE
Morten Halle - saksofoner / fløyter
Rune Klakegg - keyboard
Knut Værnes - gitar
Edvard Askeland - bass
Frank Jacobsen - trommer

Torsdag 3. mars kl. 20.00 • Håndverkeren
RØSHNES JAZZBAND
Per Olav Skar - trombone
Geir Ellefsen - trompet
Knut Rømo - klarinett
Hans Enge Hansen - tuba
Øyvind A. Nilsen - banjo
Knur Stenersen - trommer

Torsdag 10. mars kl. 20.00 • Håndverkeren
AHA
Knut Risnæs - saksofon
Eivind O. Pedersen - piano
Carl Morten Iversen - bass
Svein Christiansen - trommer

Torsdag 17. mars kl. 20.00 • Håndverkeren
GAMLEVEIEN SEKSTETT
Dag Einar Eilertsen - trombone
Truls Rognerud - saksofon
Reidar Stensvold - gitar
Ivar Thomas Brynildsen - gitar
Johan Eira - congas
Olav Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 24. mars kl. 20.00 • Håndverkeren
ARILD NYQUIST

Torsdag 31. mars kl. 20.00 • Håndverkeren
PÅSKEJAM

Torsdag 7. april kl. 20.00 • Håndverkeren
SLAGEN STORBAND
Kari Astrup - vokal
Gunnar Øgrey - vokal
Paul Halland Svendsen
Geir Halland Svendsen
Oddvar Kopstad
Ingrid Kamfjord
Terje Johannesen
Trond Dagsberg
Truls Rognerud
Håkon Myhre
Svei S. Sæbøe
Svein Pedersen
Ivar Thomas Brynilden
Johan Eirea
Endre Elvestad
Irene Nilsen
Aage Venås
Sissel Grette
Lars Martin Myhre
Audun Erlien
Jon Rosslund

Torsdag 14. april kl. 20.00 • Håndverkeren
SON MU
Olav Dale - saksofon
Arild Seim - gitar
Knut Kristiansen - piano
Gaute Storaas - bass
Frank Jacobsen - perkusjon
Olav Hamre - trommer

Torsdag 21. april kl. 20.00 • Håndverkeren
MYRHE / ASTRUP KVARTETT
Kari Astrup - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Olav Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 11. mai kl. 20.00 • Håndverkeren
JOHNNY MARS BLUESBAND
Johnny Mars - munnspill
Ulf Hørberg - gitar
Olle Nyberg - piano
Per Hørberg - bass
Bengt Kristerberg - trommer

Torsdag 15. juni kl. 20.00 • Bistro Kristina
NOTODDEN BLUESBAND
Trond Ytterbø - vokal/gitar
Jørn Pedersen - gitar/vokal
Torgeir Hefre - tangenter/vokal
Jørn Øystein bass/vokal
Jan Sigurd Pedersen - trommer

Lørdag 17. juni kl. 20.00 • Håndverkeren
LOUIS STEWART QUARTET
Louis Stewart - gitar
Per Husby - piano
Carl-Morten Iversen - bass
Espen Rud - trommer

Torsdag 1. september kl. 20.00 • Håndverkeren
FRODE TINGNÆS KVINTETT
Frode Tingnæs - trombone
Henryk Lysiak - piano/keyboard
Pete Knutsen - gitar
Jan Erik Kongshaug - bass
Thor Andreassen - trommer

Torsdag 22. september kl. 20.00 • Håndverkeren
KARIN KROG / JOHN SURMAN
Karin Krog - vokal
John Surman - Saksofoner/klarinett/keyboard

Torsdag 30. september kl. 20.00 • Håndverkeren
MERIT HEMMINGSON / BENGAN KARLSON

Lørdag 6. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
JAM

Torsdag 13. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
KIX
Elin Rosseland - vokal
Roy Nikolaisen - trompet
Remeck Kossak - gitar
Johannes Eick - bass
Håkon Paulsberg - trommer

Torsdag 20. oktober kl. 20.00 • Håndtverkeren
PIET KUITERS TRIO
Piet Quiters - piano
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Mats Ellingsen - trommer

Torsdag 27. oktober kl. 20.00 • Håndverkeren
JAN HARRINGTON KVARTETT
Jan Harrington - vokal
Putte Wickman - klarinett
Clas Crona - piano
Carl Morten Iversen - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Onsdag 2. november kl. 20.00 • Håndverkeren
JAN ERIK VOLD / EGIL KAPSTAD
LARS MARTIN MYHRE KVARTETT
Lars Martin Myhre - gitar
Roger Matte - vibrafon
Audun Erlien bass
Johan Eira - congas

Torsdag 10. november kl. 20.00 • Håndverkeren
DOU DOU GOURIAND WORLD MUSIC COMPANY
Dou Dou Gouriand
Johnny Dyani
Pierre Dorge
Sangoma R. Everett

Torsdag 17. november kl. 20.00 • Håndverkeren
NORSK JAZZFORBUND 30 ÅR
Dag Einar Eilertsen - trombone
Ivar Thoms Brynildsen - gitar
Audun Erlien - bass
Johan Eira - congas

Ole Mathisen - altsaksofon
Roger Matte - piano
Audun Erlien - bass
Rune Arnesen - trommer

Malvina Wisløff - vokal
Frank Lie - vokal
Lars Martin Myhre - gitar

Torsdag 24. november kl. 20.00 • Håndverkeren
STRINGS ON WINGS
Bill Mulholland - gitar
Lakki Patey - gitar
Andy Evans - bass

Torsdag 1. desember kl. 20.00 • Håndverkeren
FREDDY AND THE FOOTSTEPS
Freddy Dahl - vokal
Guri Schanke - vokal
Veronica Bernstein - vokal
Tone Viik - vokal
Ole Giørtz - piano
Tom Erik Antonsen - bass
Bjørn Jenssen - trommer

Torsdag 8. desember kl. 20.00 • Håndverkeren
GUTTROM GUTTORMSEN KVINTETT
Guttorm Guttormsen - saksofoner/fløyte
Leif Winther - barytonsaksofon/sytheseizer
Eivind Aarseth - gitar
Ove Iberg - bass
Tore Wildhauer - trommer

Torsdag 15. desember kl. 20.00 • Håndverkeren
SØYR
Tove Karoline Knutsen - vokal
Torgrim Sollid - trompet / althorn
Jan Magne Førde - trompet / flygelhorn
Tore Engstrøm - saksofoner
Nils Jahsen - saksofoner
Stein Erik Tafjord - tuba
Vigleik Storaas - piano
Tor Mathisrud - bass
Carl Haakon Waadeland - trommer

Søndag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1984
Lørdag 7. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
OSLO RYTHM’N BLUES BAND
Liv Lund-Isaksen - vokal
Torbjørn Sunde - trombone
Arne Frang - tenorsaksofon
Erik Balke - altsaksofon
Jarl Johansen - trompet
Kjell Larsen - gitar
Geir Wentzel - vokal/piano
Arne Dehkes - bass
Tom Karlsen - vokal/trommer

Lørdag 14. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
HOT WINDS AND COOL

Lørdag 21. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
JON EBERSON TRIO
Jon Eberson - gitar
Bjørn Kjellemyr - bass
Svein Christiansen - trommer

Lørdag 28. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
OLE MATHISEN BAND
Ole Mathisen - saksofon
Troleif Lund - keyboards
Audun Erlien - bass
Rune Arnesen - trommer


Lørdag 11. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
IFRAN AKDOKUR SEKSTETT
Ifran Akdokur
Elin Ødegaard - vokal/perkusjon
Maria Degerfors - fiolin
Øystein Trollsås - sopransaksofon
Tor Haugerud - daruka
Stein Helge Solstad - gitar

Lørdag 18. februar kl 20.00 • Bistro Kristina
TAMMA
Miki N’Doye - perkusjon
Erik Balke - saksofon
Per Jørgensen - trompet
Sveinung Hovensjø - bass
Finn Sletten - trommer

Lørdag 25. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
CUTTING EDGE
Rune Klakegg - tangent
Morten Halle saksofon
Edvard Askeland - bass
Frank Jakobsen - trommer

Lørdag 10. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
TRIO TRE
Arild Nyquist - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Svein Olav Blindheim - bass

Lørdag 17. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
THE FOUR ROOSTERS
Sven Zetterberg - vocal/gitar/munnspill
Knut Reiersrud - gitar
Torbjørn Sunde - trombone
Sigurd Køhn - saksofon
Jan Erik Salater - bass
Carsten Loly - trommer

Lørdag 23. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
GEORGIE FAME / PER HUSBY TRIO
Georgie Fame - keyboard/vokal
Per Husby - piano
Bjørn Kjellemyr - bass
Ole Jacob Hansen - trommer
Grete Kausland - vokal

Lørdag 31. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
MALVINA WISLØFF BAND
Malvina Wisløff - piano/vokal
Kjetil Johnsen - piano
Dag Einar Eilertsen - trombone
Ole Mathisen - saksofon
Roy Holtan - trompet
Reidar Stenvold - gitar
Audun Erlien - bass
Johan Eira - perkusjon

Lørdag 7. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
SON MU
Olav Dale - saksofon
Arild Seim - gitar
Knut Kristiansen - piano
Gaute Storaas - bass
Frank Jacobsen - perkusjon
Olav Hamre - trommer

Lørdag 14. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
ODD BØRRETZEN /LARS MARTIN MYHRE

Lørdag 28. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
SLAGEN STORBAND

Lørdag 5. mai kl. 20.00 • Bistro Kristina
TRILLE
Trille - vokal
Ole Fick - gitar
Øivind Ougaard - piano
Hugo Rasmussen - bass
Alex Riel - trommer

Fredag 11. mai kl. 20.00 • Bistro Kristina
CHET BAKER
Chet Baker - Trompet
Erling Aksdal - Piano
Terje Venaas - Bass

Lørdag 1. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
OSLO RHYTHM’N BLUES ENSEMBLE
Torbjørn Sunde - trombone
Arne Frang - tenorsaksofon
Vidar Balke - altsaksofon
Jarl Johansen - trompet
Kjell Larsen - gitar
Geir Wentzel - vokal/piano
Arne Dehkes - bass
Lasse Pedersen - perkusjon
Paulo Vinaccia - trommer

Lørdag 8. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
SPIKE WELLS BAND
Nils Jansen - saksofon
Torgrim Sollid - trompet
Vigleik Stroaas - piano
Carl Morten Iversen - bass
Spike Wells - trommer

Lørdag 15. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
ERIKSENS KANON
Per Fredrik Kjølner - vokal/gitar
Jørn Kalvik -vokal/munnspill
Terje Brendsrød - bass
Per Eriksen - trommer

Lørdag 22. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
NATTJAM

Lørdag 29. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
JON EBERSON GROUP
Sissel Endresen - vokal
Jon Eberson - gitar
Atle Bakken - keyboard
Geir Holmen - bass
Bjørn Jensen - trommer

Lørdag 6. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
TERJE RYPDAL TRIO
Terje Rypdal - gitar
Bjørn Kjellemyr - bass
Audun Kleive - trommer

Lørdag 13. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
STEIN EIDE BAND
Elin Rosseland - vokal
Stein Eide - keyboard
Rune Nikolaisen - saksofon
Eivind Aarset - gitar
Bent Ø. Johansen - bass
Bruce Rasmussen - trommer

Lørdag 27. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
HARALD SVERDRUP
KAPSTAD/JOHANSEN KVARTETT
Harald Sverdrup
Egil Kapstad - piano
Bjørn Johansen - saksofon
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Frank Jacobsen - trommer

Lørdag 3. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
CLAUDIO & CHRISTINA LATINI BAND
Claudio Latini - gitar
Christina Latini - vokal
Celio De Carvalho - perkusjon
Ole Henrik Giørtz - piano
Åge Røthe - bass
Bjørn Jensen - trommer

Lørdag 10. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
JOHN HERALD BAND
John Herald - gitar
Caroline Dutton - violin/vokal
George Quinn - bass
Jean Marc Andres - banjo
Cyndi Cashdollar - gitar

Lørdag 17. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
KNUT RIISNÆS KVARTETT
Knut Riisnæs - saksofon
Dag Arnesen - piano
Bjørn Kjellmyr - bass
Frank Jacobsen - trommer

Lørdag 24. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
JUBILEUMSKVELD • 5 ÅR
Kari Astrup - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Lørdag 1. desember kl. 20.00 • Bistro Kristina
OLLE BAVER GROUP
Hans-Gøran Johansson - trompet
Sture Eriksson - saksofoner
Thorbjørn Carlsson - gitar
Kjell Thorbjørnsson - bass
Ingmar Landen - trommer

Lørdag 8. desember kl. 20.00 • Bistro Kristina
NEW COOL QUARTET
Åge Midtgård - trompet
Jon Pål Inderberg - saksofon
Bjørn Alterhaug - bass
Espen Rud - trommer

Lørdag 15. desember kl. 20.00 • Bistro Kristina
MASQUALERO
Nils-Petter Molvær - trompet
Tore Brunborg - saksofoner
Jon Balke - piano
Aril Andersen - bass
Jon Christensen - trommer

Tirsdag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1985
Lørdag 5. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
SUSANNE FUHR BAND
Susanne Fuhr - vokal
Dag Arnesen - piano
Bjørn Kjellemyr bass
Frank Jacobsen - trommer

Lørdag 12. januar kl 20.00 • Bistro Kristina
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - bass
Ivar Brodal - fiolin

Lørdag 2. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
BAJ
Lisbeth Aagre - vokal
Truls Rognerud - saksofon
Ivar Thomas Brynildsen - gitar
Tormod Marthionsen - keyboard
Andre Vrolijk - bass
Johan Eira - trommer/perkusjon

Lørdag 9. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
ODD RIISNÆS KVARTETT
Odd Risnæs - saksofon
Dag Arnesen - piano
Kåre Garnes - bass
Tom Olstad - trommer

Mandag 11. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
KRAGERØD STORBAND

Lørdag 16. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
TRIO TRE
Arlid Nyquist
Lars Martin Myhre - gitar
Svein Olav Blindheim - bass

Lørdag 23. februar kl. 20.00 • Bistro Kristina
Sissel Endresen - vokal
Nils Petter Molvær - trompet
Eivind One Pedersen - piano, synth
Audun Kleive - trommer

Lørdag 2. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
PEPPER ADAMS QUARTET
Pepper Adams - barytonsaksofon
Per Husby - piano
Arild Andersen - bass
Espen Rud - trommer

Lørdag 9. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
MALVINA WISLØFF BAND
SLAGEN STORBAND
Malvina Wisløff - piano/vokal
Terje Johannesen - gitar/trompet
Reidar Stensvold - gitar
Kjetil Johnsen - piano
Dag Einar Eilertsen - trombone
Ole Mathisen - saksofon
Roy Holtan - trompet
Reidar Stenvold - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Audun Erlien - bass
Johan Eira - perkusjon

Lørdag 16. mars kl. 20.00 • Bistro Kristian
NIELS-HENNING ØRSTED PEDERSEN - bass
PHILIP CATHRINE - gitar

Lørdag 24. mars kl. 20.00 • Bistro Kristina
SOULARIUM
Jan Harrington - vokal
Geir Wentzel - piano
Sveinung Hovensjø - gitar
Ole Marius Melhus - bass
Svein Knutsen - trommer

Fredag 19. april kl. 20.00 • Bistro Kristina
VÅRJAM

Søndag 28. april kl. 20.00 • Bankettsalen
TRILLE MED BAND
Ole Fick - gitar
Øivind Ougaard - piano
Hugo Rasmussen - bass

Lørdag 11. mai kl. 20.00 • Bistro Kristina
BERGEN BLUESBAND
John Magnar Bernes - vokal og munnspill
Per Jørgensen - trompet
Ole Thomsen - gitar
Zoltan Vincze - saksofon
Kåre Sandvik - piano
Atle Mjørlaug - bass
Willy Korneliussen - trommer

Lørdag 7. september kl 19.00 • Bistro Kristina
HALVDAN SIVERTSEN BAND
Halvdan Sivertsen - gitar/vokal
Rune Mathisen -
Geir Sørensen -
Einar Thorbjørnsen -
Henning Gjærsok -

Lørdag 14. September kl. 20.00 • Bistro Kristina
GEIRR LYSTRUP / HENNING SOMMERO
Ronni Gyldensten - gitar
Bjørn Kjellemyhr - bass
Tor Andreassen - trommer

Lørdag 21. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
GRAFITTI
Håkon Graff - tangenter
Arne Frang - saksofoner

Fredag 27. september kl. 20.00 • Bistro Kristina
BENONE DAMIAN

Fredag 4. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
JOHN SCOFIELD - gitar
STEVE SWALLOW - bass

Fredag 11. oktober kl. 20.00 • Tico
MISSISIPPI DELTA BLUESBAND
Sam Meyers - munnspill
Eddie Ray Nute - gitar, munnspill
Louis Walker - gitar
Walter Heim - bass
Robert Denegal - trommer

Lørdag 12. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
NOTODDEN BLUESBAND
Jørn Kittelsen vokal/gitar
Jørn Pedersen - vokal/gitar
Roger W. Aardalen - bass
Arne Fostvedt - trommer

Søndag 20. oktober kl. 20.00 • Bistro Kristina
LIBIDO
Tellef Øgrim - gitar
Henrik Hellstenius - piano
Tore Eide - bass
Inge Norum - trommer

Lørdag 2. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
ASTRUP/BJØRNHOLT DUO
Kari Astrup - vokal
Egil Bjørnholt - gitar

AUDUN ERLIEN TRIO

Ivar Thomas Brynildsen - gitar
Audun Erlien - bass
Rune Arnesen - trommer

Lørdag 9. november kl. 20.00 • Bistro Kristina
SON MU
Arild Seim - gitar
Olav Dale - saksofoner
Knut Kristiansen - piano
Yngve Moe - bass
Ole Hamre - slagverk
Frank Jacobsen - perkusjon

Torsdag 21. november kl. 20.00 • Upstairs
OUT TO LUNCH
Vidar Johansen - saksofoner
Bjørn Klakegg - gitar
Rune Klakegg - piano, synt
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Lørdag 30. november kl. 20.00 • Tico
TRIO TRE
Arlid Nyquist
Lars Martin Myhre - gitar
Svein Olav Blindheim - bass

Lørdag 14. desember kl. 20.00 • Tico
ERIKSENS KANON
Per Fredrik Kjølner - vokal/gitar
Jørn Kalvik - vokal/munnspill
Terje Brendsrød - bass
Per Eriksen - trommer

Onsdag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1986
Lørdag 11. januar kl. 20.00 • Tico
MALVINA WISLØFF BAND
Malvina Wisløff - piano/vokal
Reidar Stensvold - gitar
Kjetil Johnsen - piano
Jon Cato Landsverk - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Rune Eriksen - trommer

Fredag 24. januar kl. 20.00 • Tico
LILLE FRØEN SAKSOFONKVARTETT
Tore Brunborg - saksofon
Erik Balke - saksofon
Vidar Johansen - saksofon
Arne Frang - saksofon

Lørdag 8. februar kl. 20.00 • Tico
HUNGRY JOHN & THE BLUE SHADOWS
Jon M. Bernes – munnspill/vokal
Bjørn Åsheim - gitar
Arild Seim - gitar
Atle Mjørlaug - bass
Gunnar Bergstrøm - trommer

Fredag 15. februar kl. 20.00 • Tico
BAG OF RYTHM
Willie M’Buende - vocal/bass
Morten Berntzen
Nilla Søderquist
Stokely Taylor

Fredag 7. mars kl. 20.00 • Tico
SLAGEN STORBAND
Kari Astrup - vocal
Lars Martin Myhre - gitar
Øyvind Kaasa - saksofon
Geir Halland Svendsen - saksofon
Kurt Evje - trompet
Arnt Martin Brynildsen - trombone
Eudun Erlien - bass
Håkon Hansen - trommer

Fredag 21. mars kl. 20.00 • Tico
PÅSKEJAM

Lørdag 5. april kl. 20.00 • Tico
MELLOW YELLOW
Silje Negaard - vokal
Reidar Skår - keyboard
Nils E. Vinjor - gitar
Audun Erlien - bass
Stein Inge Brækhus - trommer

Fredag 11. april kl. 20.00 • Hotel Klubben
CHIPAHUA
Inger Lise Rypdal - vokal
Maj Britt Andersen - vokal
Sidsel Endresen - vokal
Freddy Dahl - vokal
Kjell Karlsen - gitar
Jon Eberson - gitar
Ole Henrik Giørtz - keyboardMorten Halle - saksofon
Nils Petter Molvær - trompet
Torbjørn Sunde - trombone
Finn Sletten - perkusjon
Geir Holmsen - bass
Bjørn Jensen - trommer

Søndag 7. september kl. 20.00 • Tico
ISTANBUL EXPRESS
Mehmet Ozan - gitar/perkusjon
Jan zum Vohrde - altsaksofon
Mads Vinding - bass
Alex Riel - trommer

Fredag 19. september kl. 20.00 • Tico
KARIN KROG - vokal
JOHN SURMAN - saksofon

Fredag 10. oktober kl. 20.00 • Tico
HØSTJAM

Torsdag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1987
Torsdag 19. mars kl. 20.00 • Upstairs
MELLOW YELLOW
Silje Negaard - vokal
Reidar Skår - keyboard
Nils E. Vinjor - gitar
Audun Erlien - bass
Stein Inge Brækhus – trommer

Torsdag 7. mai kl. 20.30 • Upstairs
ANNE MARIE GIØRTZ BAND
Anne Marie Giørtz - vokal
Vidar Johansen - saksofon
Ole-Henrik Giørtz - piano
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Finn Sletten - trommer

Torsdag 9. juli kl. 20.30 • Upstairs
OSLO RYTHM & BLUES ENSEMBLE
Nipe Nyren - piano
Kjell Larsen - gitar
Arne Frang - saksofon
Kjell Fostvedt - congas
Sveinung Hovensjø – bass
Tom Karlsen - trommer

Torsdag 23. juli kl. 20.00 • Upstairs
BAJ
Lisbeth Aagre - vokal
Terje Johannesen - gitar
Andre Vrolijk - bass
Hamlet Pedersen - trommer

Torsdag 30. juli kl. 20.00 • Upstairs
KNÆRTENS DANSEBAND
Sidsel Endresen - vokal
Ole Giørtz - keyboards
Nils Petter Molvær - trompet
Eivind Aarseth - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Paolo Vinaccia - trommer

Lørdag 10. september kl. 20.00 • Upstairs
HUNGRY JOHN and THE BLUE SHADOWS
Jon M. Bernes - munnspill/vokal
Bjørn Åsheim - gitar
Arild Seim - gitar
Atle Mjørlaug - bass
Gunnar Bergstrøm - trommer

Torsdag 24. september kl. 20.30 • Upstairs
MASQUALERO
Nils Petter Molvær - trompet
Tore Brunborg - saksofon
Jon Balke - piano
Arlid Andersen - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 8. oktober kl. 20.30 • Upstairs
TOM AND THE TOMTOMS
Tom Kurth - vokal
Tor Inge Rishaug - gitar/vokal
Mikkel Schille - keyboard
Sverre Dæhli - bass/vokal
Per Eriksen - trommer/vokal

Torsdag 22. oktober kl. 20.30 • Upstairs
SHE SAID
Greta Aagre - vokal
Steinar Gregersen - gitar
Geir Jensen - keyboard
Lars Løken - bass
Lars Helge Rasch - trommer

Torsdag 5. november kl. 20.30 • Upstairs
SØYR IV
Elin Rosseland - vokal
Torgrim Sollid - trompet
Jan Andersen - saksofon
Nils Jahnsen - saksofon/klarinett
Bodil Vossgård - cello
Rob Waring - vibrafon
Rune Klakegg - piano
Tor Mathisrud - bass
Frank Jacobsen - trommer
Tom Olstad - trommer/perkusjon

Torsdag 19. november kl. 20.30 • Upstairs
OUT TO LUNCH
Vidar Johansen - saksofon
Rune Klakegg - gitar
Bjørn Klakegg - piano/synth
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 3. desember kl. 20.30 • Upstairs
CEDAR WALTON TRIO med BJØRN JOHANSEN
Bjørn Johansen - saksofon
Cedar Walton - piano
David Williams - bass
Billy Higgins - trommer

Torsdag 10. desember kl. 20.30 • Upstairs
BIG SPENDERS
Håvard Hervik - vokal
Per Fredrik Kjølner - gitar/vokal
Terje Brendsrød - bass
Per Eriksen - trommer

Fredag 25. desember kl. 20.30 • Hotel Klubben
JULEJAM

1988
Torsdag 14. januar kl. 20.30 • Upstairs
SPEAK LOW
Dag Arnesen - piano
Odd Riisnæs - saksofon
Kåre Garnes - bass
Tom Olstad - trommer

Torsdag 28. januar kl. 20.30 • Upstairs
JON EBERSON GROUP
Sidsel Endresen - vokal
Jon Eberson - gitar
Torbjørn Sunde - trombone
Bjørn Kjellemyr - bass
Finn Sletten trommer

Torsdag 11. februar kl. 20.30 • Upstairs
BUDDY AND THE BAZOOKAS
Knut Nordhagen - vokal/gitar
Per Fredrik Kjølner - gitar
Terje Brendsrød - bass
Håkon Hansen - trommer

Torsdag 25. februar kl. 20.30 • Upstairs
ET CETRA
Elin Rosseland - vokal
Knut Halmrast - gitar
Bugge Wesseltoft - piano
Ove Hoem - gitar
Jan Erik Salater - bass
Geir Svinnset - trommer

Torsdag 10. mars kl. 20.30 • Upstairs
SILJE NEGAARD - vokal
Dag Arnesen - piano
Audun Erlien - bass

Torsdag 24. mars kl. 20.30 • Upstairs
SLAGEN STORBAND
HÅVARD HEDDE AND THE HIJACKERS
Martin Brynildsen
Frode Grøtting
Hamlet Pedersen
Guttorm Vigulfland
Håvard Flaaten

Torsdag 7. april kl. 20.30 • Upstairs
TBT

Torsdag 28. april kl. 20.30 • Upstairs
OSLO 13
Morten Halle - treblåsere
Thomas Gustavsson - treblåsere
Trygve Seim - treblåsere
Bernard Seland - treblåsere
Staffan Svensson - trompet
Arve Henriksen - trompet
Torbjørn Sunde - trombone
David Gald - tuba
Bjørn Kjellemyr - bass
Audun Kleive - trommer
Per Oddvar Johansen - trommer

Torsdag 5. mai kl. 22.00 • Upstairs
MARY POPPINS UNDERWEAR
Jan Krakowski - gitar
Truls Rognerud - saksofon
Andre Vrolijk - gitar
Siv Hinna - keyboards
Halvard Olsen - bass
Hamlet Pedersen - trommer

Torsdag 30. juni kl. 20.30  • Upstairs
ART BY ACCIDENT
Sonia Loisworth - vokal
Erland Hansen - gitar
Kjetil Hognestad - keyboard
Preben Olram - bass
Svein Harfjeld - trommer

Torsdag 7. juli kl. 20.30 • Upstairs
NOTODDEN BLUESBAND
Trond Ytterbø - vokal/gitar
Jørn Pedersen - gitar/vokal
Torgeir Hefre - tangenter/vokal
Jørn Øystein Johansen - bass/vokal
Jan Sigurd Pettersen - trommer

Torsdag 14. juli kl. 20.300 • Upstairs
GOOD TIME CHARLIE
Atle Hjelmeland - vokal/munnspill
Atle Johannessen - gitar
Øyvind Lunde - bass
Jarle Olsen - trommer

Torsdag 21. juli kl. 22.00 • Upstairs
BIG SPENDERS
Håvard Hervik - vokal
Per Fredrik Kjølner - gitar/vokal
Terje Brendsrød - bass
Per Eriksen - trommer

Torsdag 28. juli kl. 20.30 • Upstairs
DESAFINADO
Anne Marie Giørtz - vokal
Tom Lund - gitar
Morten Halle - saksofon
Sveinung Hovensjø - bass
Frank Jacobsen - trommer
Celo DeCarvalho - perkusjon

Torsdag 15. september kl. 20.30 • Upstairs
AB UND ZU
Anne Marie Giørtz - vokal
Ole Henrik Giørtz - keyboards
Eivind Aarseth - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Paolo Vinaccia - trommer

Torsdag 10. oktober kl. 20.30  • Upstairs
DISTINCTION

Torsdag 27. oktober kl. 20.30  • Upstairs
CHRISTOPH SPENDEL GROUP
Christoph Spendel - piano/synth
Stefan Rodemacher - bass
Kurt Billker - trommer

Torsdag 10. november kl. 20.30 • Upstairs
QUARTET NO. 4
Ove Ask - gitar
Nils Mathisen - keyboards
Vidar Klavenes - bass
Rune Eriksen - trommer

Torsdag 24. november kl. 20.30 • Upstairs
MELLOW YELLOW
Silje Nergaard - vokal
Knut Reiersrud - gitar
Reidar Skår - keyboard
Nils Einar Vinjor - gitar
Audun Erlien - bass
Per Hillestad - trommer

Torsdag 8. desember kl. 20.30 • Upstairs
SVANTE THURESON
med GUNNAR NILSEN SEKSTETT

Odd Sønstebø  - trompet
Jørn Winnæs - saksofon
Øyvind Denstad - piano
Knut Bergodd - gitar
Gunnar Nilsen - bass
Ola Grønseth – trommer 

Torsdag 15. desember kl. 20.30 • Upstairs
SLAGEN STORBAND

Søndag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1989
Torsdag 12. januar kl. 20.30 • Upstairs
NIGHT AND DAY
Per Jørgensen - Trompet
Linda Farestveit - vokal
Knut Kristiansen - piano
Sigurd Ulveseth - bass
Frank Jakobsen- Trommer

Torsdag 26. januar kl. 20.00 • Upstairs
MASQUALERO
Nils Petter Molvær - trompet
Tore Brunborg - saksofon
Arlid Andersen - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 9. februar kl. 20.00 • Upstairs
RHYTH & BLUES EXPRESS
Jostein Forsberg - vokal
Espen Fjelle - piano/orgel
Morten Omlid - gitar
Arild Reinertsen - bass
Tor Arvid Steinersen - trommer

Torsdag 9. mars kl. 20.30 • Café Galleri
TOM PRINCIPATO BAND

Torsdag 23. mars kl. 20.30 • Café Galleri
ANDRE OG DE ANDRE
Andre Vrolijk - vokal
Terje Johannessen - trompet/gitar
Tormod Marthinsen - tangentinstr.
Asbjørn Olsen - bass
Håkon Hansen - trommer

Torsdag 6. april kl. 22.00 • Café Galleri
GUTTORM GUTTORMSEN
LEIF WINTHER KVINTETT
Guttorm Guttormsen - saksofoner
Leif Winter - barytonsaksofon
Bjørn Klakegg - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Håkon Hansen - trommer

Torsdag 20. april kl. 22.00 • Café Galleri
POEMS FOR TRIO
Karl Seglem - saksofon/synth/slagverk
Kåre Thomsen - gitar
Ole Asmund Gjersvik - bass

Torsdag 11. mai kl. 20.30 • Café Galleri
MARILYN MAZUR BAND
Marilyn Mazur - perkusjon
Bo Stief - saksofon
Bob Rockwell - bass
Alex Riel - trommer

Torsdag 14. september kl. 20.30 • Café Galleri
OSLO 13
Morten Halle - treblåsere
Thomas Gustavsson - treblåsere
Trygve Seim - treblåsere
Bernard Seland - treblåsere
Staffan Svensson - trompet
Arve Henriksen - trompet
Torbjørn Sunde - trombone
David Gald - tuba
Bjørn Kjellemyr - bass
Audun Kleive - trommer
Per Oddvar Johansen - trommer

Torsdag 28. september kl. 20.30 • Café Galleri
SABBA
Helge Lináae
Miki N’Doye
Albalouesi N’Doye

Torsdag 28. september kl. 20.30 • Café Galleri
TALISMAN
Arne Frang - saksofon
Bugge Wesseltoft - piano
Sveinung Hovensjø - bass
Ole Hamre - trommer

Torsdag 26. oktober kl. 20.30 • Café Galleri
TANGO DANGO
Bent Bredesen - vokal/gitar
Rune Jensen - tangenter
Finn Tore Tokle - bass
Per Eriksen - trommer

Lørdag 11. november kl. 20.30 • Hotel Klubben
URIJAZZ 10 ÅR
ODD BØRRETZEN / LARS MARTIN MYHRE
E’OLEN
Per Jørgensen - trompet
Erik Balke - tenorsaksofon
Jon Balke - piano
Sveinung Hovensjø - bass
Finn Sletten - trommer/perkusjon
Jon Christrensen - trommer
Miki N’Doye - perkusjon
Cahir Helge Linaae - perkusjon

Lørdag 23. november kl. 20.30 • Hotel Klubben
SPEAK LOW
Dag Arnesen - piano
Odd Riisnæs - saksofon
Kåre Garnes - bass
Tom Olstad - trommer

Torsdag 7. desember kl. 20.30 • Café Galleri
SUSANNE FUHR BAND
Lars Martin Myhre - gitar
Alfred Janson - trekkspill
Sveinung Hovensjø - bass
Nils Henrik Mostaum - trommer

Mandag 25. desember kl. 20.30 • Hotel Klubben
JULEJAM

1990
Torsdag 18. januar kl 20.00 • Café Galleri
LA DESCARGA
Sergio Gonzalez - vokal/perc
Thorbjørn Sunde - trombone
Roy Nikolaisen - trompet
Arne Gjone - congas
Sverre Johner - piano
Audun Erlien - bass
Frank Jakobsen - trommer

Torsdag 1. februar kl 20.00 • Café Galleri
JON EBERSON STASH
Jon Eberson - gitarer
Thorbjørn Sunde - vokal/trombone/keyboards
Bjørn Kjellemyr - bass
Pål Thovsen - trommer

Torsdag 17. februar kl 20.00 • Café Galleri
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - gitar
Finn Hauge - fiolin

Torsdag 6. mars kl 20.00 • Café Galleri
JOHN SCOFIELD QUARTET
John Scofield - gitar
Knut Riisnæs - saksofon
Palle Danieldson - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 22. mars kl 20.00 • Café Galleri
EGIL KAPSTAD TRIO
Egil Kapstad - piano
Terje Venaas - bvass
Eivind Olsen - trommer

Torsdag 29. mars kl 20.00 • Café Galleri
SLAGEN STORBAND
Ledet av Terje Johannessen

Torsdag 31. mars kl 20.00 • Café Galleri
BONGO PLAYERS

Torsdag 12. april kl 20.00 • Café Galleri
PÅSKEJAM

Torsdag 26. april kl 20.00 • Café Galleri
JAZZNOST
Benny Baily - trompet
Emil Viklicky - piano
Harald Gundhus - saksofon/fløyte
Frantisek Uhlir - bass

Torsdag 28. april kl 20.00 • Café Galleri
BRAZZ BROS
Jarle Førde - trompet/flygelhorn
Jan Magne Førde - trompet/flygelhorn
Runar Tafjord - valthorn
Helge Førde -  trombone
Stein Erik Tafjord -  tuba
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 13. September kl. 20.30 • Café Galleri
SON OF SAM
Karsten Loly - vokal
Sigurd Køhn - saksofon
Per Karlstad - tangent
Einar W. Mjåland - bass
Brus Rasmussen - trommer

Torsdag 27. september kl. 20.00
HALLE • EBERSON • JACOBSEN • KJELLEMYR
Morten Halle - saksofon
Jon Eberson - gitar
Bjørn Kjellemyr - bass
Frank Jacobsen - trommer

Fredag 11. oktober kl. 18.30 • Café Galleri
SET OFF
Piotr Gassowski - gitar
Daruss Janus - piano
Masiej Strrselcsyk - violin
Tomas Gassowski - bass
Mirostlav Sitkovski - trommer

Torsdag 25. oktober kl. 21.30 • Café Galleri
HATUEY
Mats Lundvall - piano
Stefan Grahn - saksofon
Eva Svensson - slagverk
Hans-Gøran Johanson - trompet
Bjørn Meyer - bass
Lars Bergstrøm - slagverk
Francisco Genard - trommer

Torsdag 8. November kl. 21.30 • Café Galleri
DAG ARNESEN KVINTETT
Wenche Gausdal - vokal
Dag Arnesen - piano
Odd Riisnæs - saksofon
Bjørn Kjellemyr - bass
Svein Christiansen - trommer

Torsdag 22. november kl. 21.30 • Café Galleri
TERJE GEWELT • MORTEN HALLE • KNUT VÆRNES
Knut Værnes - gitar
Morten Halle - saksofon
Bugge Wesseltoft - piano
Terje Gewelt - bass
Joakim Nordin - trommer

Torsdag 6. desember kl. 21.30 • Café Galleri
HVORFOR IKKE?
Terje Johannesen - trompet
Gunnar Halle - flygelhorn
Torben Snekkestad - saksofon
Kjetil Havnevik - saksofon
Are Hofstad - saksofon/fløyte
Tore Johansen - vibrafon
Erlend Skomsvold - piano
Helge Harstad - bass
Anders Engen - slagverk

Tirsdag 25. desember kl. 21.30 • Hotel Klubben
JULEJAM

1991
Torsdag 17. januar kl. 21.00 • Café Galleri
OLA CALMEYER KVINTETT
Ola Calmeyer - piano
Knut Riisnæs - tenorsaksofon
Ditlef  Eckhoff - trompet
Terje Venaas - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Torsdag 31. januar kl. 21.00 • Café Galleri
ALIBI
Maria Kannegaard - piano
Roy Nikolaisen - trompet
Øystein Trollsås - saksofon
Stefan Bellnæs - bass
Helge Nordbakken - trommer

Fredag 15. februar kl. 21.00 • Café Galleri
SIRI SVALE BAND
Siri Beate Gellein - vokal
Jon Pål Inderberg - saksofon
Odd Magne Gridseth - gitar/bass
Bjørn Alterhaug - bass
Carl Haakon Waadeland - trommer

Torsdag 28. februar kl. 21.00 • Café Galleri
JAN EGGUM - vokal/gitar
BUGGE WESSELTOFT - piano
AUDUN ERLIEN - bass
FINN HAUGE - trommer

Lørdag 23. mars kl. 21.00 • Café Galleri
BRASS BROS med LESTER BOWIE
Lester Bowie
Helge Førde
Jarle Førde
Runar Tafjord
Stein Erik Tafjord
Jan Magne Førde
Egil «Bop» Johansen

Torsdag 28. mars kl. 21.00 • Café Galleri
PÅSKEJAM med komp:
Dag Einar Eilertsen - trombone
Ola Calmeyer - piano
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Dag Arild Espeseth - trommer

Fredag 5. april kl. 21.30 • Café Galleri
DAVE LIEBMAN QUARTET
Dave Liebman - saksofon
Bobo Stenson - piano
Lars Danielson - bass
Jon Christensen - trommer

Fredag 26. april kl. 21.30 • Café Galleri
DESAFINADO
Anne-Marie Giørtz - vokal
Tom S. Lund - gitar
Bugge Wesseltoft - piano
Miki N´Doye - perkusjon
Sveinung Hovensjø - bass
Frank Jakobsen - trommer

Mandag 29. april kl. 20.00 • Hotel Klubben
JAN GARBAREK KVARTETT
Jan Garbarek - saksofoner
Agnes Buen Garnås - vokal
Mari Boine Persen - vokal
Rainer Brüninghaug - keyboards
Eberhard Weber - bass
Marilyn Mazur - slagverk

Torsdag 9. mai kl. 21.30 • Café Galleri
DAG EINAR EILERTSEN - trombone
Bjørn Klakegg - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Torsdag 23. mai kl. 21.30 • Café Galleri
WILLEM BREUKERS KOLLEKTIEF

Torsdag 5. september kl. 21.30 • Café Galleri
TRIO TRE
Arild Nyquist - vokal
Lars Martin Myhre - gitar/vokal
Svein O. Blindheim - bass/vokal
Håkon Hansen - trommer

Mandag 9. september kl. 21.30 • Café Galleri
JAN ERIK VOLD
Egil Kapstad - piano
Nils Sandstrøm - saksofon
Terje Venaas - bass

Torsdag 12. september kl. 21.30 • Café Galleri
OPP AV FLOSSHATTEN
Rune Klakegg - piano
Rob Waring - vibrafon
Carl Morten Iversen - bass
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Frank Jacobsen - trommer

Torsdag 3. oktober kl. 21.30 • Café Galleri
SAGN
Kirsten Bråthen Berg - vokal
Bugge Wesseltoft - piano
Bendik Hofseth - saksofon
Arild Andersen - bass
Nana Vasconcelos - perkusjon

Fredag 11. oktober kl. 21.30 • Café Galleri
JAMKVELD
Guttorm Guttormsen - saksofon
Ola Calmeyer - piano
Leif Winter - barytonsaksofon
Carl Morten Iversen - bass
Håkon Hansen - trommer

Torsdag 31. oktober kl. 21.30 • Café Galleri
SUSANNE FUHR
Rune Klakegg - piano
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Henrik Jansen - trommer

Torsdag 14. november kl. 21.30 • Café Galleri
VESTFOLD JAZZENSEMBLE
Frode Grøtteng - saksofon
Jørn Winnæs - saksofon
Steinar Brenna - saksofon
Ditlef Eckhoff - trompet
Terje Johannesen - trompet
Dag Einar Eilertsen - trombone
Ola Calmeyer - piano
Agnar Aspaas - bass
Dag Arild Espeseth - trommer

Torsdag 28. november kl. 21.30 • Café Galleri
OUT TO LUNCH
Rune Klakegg - piano
Bjørn Klakegg - gitar
Vidar Johansen - saksofon
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Svein Christiansen - trommer

Onsdag 25. desember kl. 21.30 • Café Galleri
JULEJAM

1992
Torsdag 23. januar kl. 20.30 • Café Galleri
DAG EINAR EILERTSEN - trombone
TERJE JOHANNESEN - gitar
OLAF KNERTEN KAMFJORD - bass
RUNE ARNESEN - trommer

TORE BRUNBORG PROSJEKT
Tore Brunborg - saksofon
Bugge Wesseltoft - piano
Anders Jormin - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 6. april kl. 20.30 • Tallak
MARILYN MAZUR FUTUR SONG

Torsdag 16. april kl. 20.30 • Café Galleri
PÅSKEJAM

Lørdag 27. juni kl. 22.00 • Café Galleri
KLAFF OG PEDALTRIOEN
Leif Winther - Barytonsaksofon
Ole Johnny Mikaelsen - Orgel B3
Eyvind Olsen - trommer

Lørdag 11. juni kl. 22.00 • Café Galleri
JAN ERIK VOLD / EGIL KAPSTAD DUO

Lørdag 25. og søndag 26. juli kl. 22.00 • Café Galleri
SUGAR DADDIES
Carsten Loly - vokal
Eirik Sannes - munnspill
Vidar Busk - gitar
Jan Erik Salater - bass
Hamlet Pedersen - trommer

Torsdag 29. august kl. 20.00 • Haabet
GOOD TIME CHARLIE
Per Fredrik Kjølner - vokal/gitar

Torsdag 12. september kl. 20.00 • Haabet
Martin Horntvedt - trommer

Lørdag 12. oktober kl. 22.00 • Café Galleri
POOH CORNER
Arnt Martin Brynildsen - trombone
Åsmund Reistad
Stig H. Sjøstrøm
Morten Roppesgård

Lørdag 23. oktober kl. 22.00 • Café Galleri
Hans Mathisen - gitar
Arve Henriksen -
Finn Guttormsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

1993
Onsdag 10. mars kl 20.00 • Brygga Restaurant
TALISMAN
Arne Frang - saksofon
Bugge Wesseltoft - piano
Celio de Carvalho/Miki N›Doye - perkusjon
Sveinung Hovensjø - bass
Rune Arnesen - trommer

Onsdag 24. mars kl 20.00 • Brygga Restaurant
MULEN PORTLAND COMBO
Vidar Busk - gitar/vokal
Lasse Hafreager - tangenter
Freddy Dahl - gitar/vokal
Torbjørn Sunde - trombone
Jan Erik Salater - bass
Rolf Karlsen - trommer

Torsdag 8. april kl 20.00 • Brygga Restaurant
PÅSKEJAM

Fredag 23. april kl 20.00 • Brygga Restaurant
VESTFOLD JAZZENSEMBLE
Ola Calmeyer - piano
Frode Grøtting - saksofon
Jørn Winnæs - saksofon
Svein Borge Haugsberg - saksofon
Ditlef Echoff - trompet
Dag Einar Eilertsen - trombone
Agnar Aspaas - bass
Jon Rosslund - trommer

Onsdag 5. mai kl 20.00 • Brygga Restaurant
THE REAL THING
Sigurd Køhn - saksofon
Staffan William-Olsson - gitar
Palle Wagnberg - hammond B3
Carl Stormer - trommer

Onsdag 19. mai kl 20.00 • Brygga Restaurant
SILJE NEGAARD - vokal/tangenter
Kåre Westerheim - tangenter
Nils Einar Vinjor - gitar
Gjermund Silseth - bass
Anders Engen - trommer

Onsdag 15. september kl 20.00 • Brygga Restaurant
LARS BREMNES BAND
Lars Bremnes - vokal/saksofon
Terje johannesen - gitar/trompet
Georg Buljo - gitar
Helge Harstad - bass
Anders Engen - trommer

Onsdag 29. september kl 21.00 • Brygga Restaurant
STEVE DOBROGOZ - piano
BERIT ANDERSON - vokal

Onsdag 13. oktober kl 20.00 • Brygga Restaurant
R & B EXPRESS
Jostein Forsberg - vokal/munnspill
Martin Omlid - gitar
Espen Fjelle - hammond/piano
Jens Haugen - bass
Olav Gustavsson - trommer

Onsdag 27. oktober kl 20.00 • Brygga Restaurant
JAZZ KLOKKEN 13 & MICROBEAT

Tirsdag 9. november kl 20.00 • Brygga Restaurant
HOT CLUB DE NORVEGE
Jon Larsen - sologitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aarbostad - bass
Finn Hauge - fiolin, munnspill og sag

Onsdag 24. november kl 20.00 • Brygga Restaurant
SLAGEN STORBAND
ved Terje Johannesen

Onsdag 8. desember kl 20.00 • Brygga Restaurant
ARILD NYQUIST KVARTETT
Arild Nyquist - vokal
Terje Johannesen - gitar
Svein Olav Blindheim - bass
Håkon Hansen - trommer

Lørdag 25. desember kl. 20 • Hotell Klubben
JULEJAM

1994
Onsdag 26. januar kl. 20.00 • Brygga Restaurant
RUNE KLAKEGG TRIO
Rune Klakegg - piano
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Onsdag 9. februar kl. 20.00 • Brygga Restaurant
PETTER WETTRE KVARTETT
Petter Wettre - saksofon
Eivind Aarseth - gitar
Terje Gewelt - bass
Per Oddvar Johansen - trommer

Onsdag 23. februar kl. 20.00 • Brygga Kino
FILMKVELD: «BIRD«

INSTANT GROOVE
Kolbjørn Enge - gitar
Jan E. Ringen - bass/vokal
Per Aasmund Aarnes - trommer

Onsdag 9. mars kl. 20.00 • Brygga Restaurant
THE SOURCE
Trygve Seim - saksofoner
Øyvin Brække - trombone
Ingebrigt Flaten - bass
Per Odvar Johansen - trommer

Torsdag 31. mars kl. 20.00 • Brygga Restaurant
PÅSKEJAM

Onsdag 6. april kl. 20.00 • Brygga Restaurant
VIDAR JOHANSEN TRIO
Vidar Johansen - saksofon
Kåre Garnes - bass
Tom Olstad - trommer

Onsdag 20. april kl. 20.00 • Brygga Restaurant
JAN GUNNAR HOFF KVARTETT
Jan Gunnar Hoff - piano
Knut Riisnæs - saksofon
Bjørn Kjellemyr - bass
Audun Kleive - trommer

Onsdag 2. november kl. 20.00 • Loke
MICHAEL BLOCH/INGEBRIGT FLATEN DUO
Michael Bloch - piano
Ingebrigt Flaaten - bass

Onsdag 16. november kl. 20.00 • Brygga Kino
HVORFOR IKKE?
Erlend Skomsvold - piano
Terje Johannesen - trompet
Sjur Miljeteig - trompet
Øyvind Brekke - trompet
Are Hofstad - saksofon/fløyte
Gaute Solås - saksofon
Torben Snekkestad - saksofon
Harald Johnsen - bass
Anders Engen - slagverk

Onsdag 30. november kl. 20.00 • Loke
HARALD GUNDHUS KVINTETT
Harald Gundhus - Saksofon
Totti Bergh - saksofon
Einar «Pastorn» Iversen - piano
Terje Venaas - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Onsdag 7. desember kl. 20.00 • Upstairs
JUBILEUMSKONSERT 15 ÅR
Slagen storband

Søndag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1995
Onsdag 15. februar kl. 19.00 • Brygga restaurant
TRIO TRE
Arild Nyquist - vokal
Lars Martin Myhre - gitar
Svein Olav Blindheim - bass

Onsdag 1. mars kl. 21.00 • Brygga restaurant
DAG EINAR EILERTSEN - SOLOPROSJEKT
Dag Einar Eilertsen - basun
Hans Mathisen - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Onsdag 15. mars kl. 20.00 • Brygga Restaurant
NUKU
Terje Johannesen - gitar/trekkspill/trompet
Bjørn Klakegg - gitar/sykkelhjul/harper
Johannes Eick - bass
Anders Engen - trommer
Helge Andreas Nordbakken - trommer

Onsdag 29. mars kl. 21.00 • Brygga restaurant
ANDRE OG DE ANDRE
Andre Vrolijk - vokal/bass
Terje Johannesen - gitar
Henrik Mosnes - tangenter
Lars Bremnes - gitar/saksofon
Lars Erik Myran - bass
Håkon Hansen - trommer

Torsdag 13. april kl. 21.00 • Brygga restaurant
PÅSKEJAM

Onsdag 26. april kl. 21.00 • Brygga restaurant
THE REAL THING
Sigurd Køhn - saksofon
Palle Wagnberg - Hammond B3
Staffan William-Olsson - gitar
Carl Størmer - trommer

Onsdag 6. september kl. 21.00 • Brygga Restaurant
DYLAND PÅ NORSK
Wenche Malvina Wisløff - vokal
Andre Vrolijk - vokal
Reidar Stensvold - gitar
Terje Johannesen - gitar/trompet
Henrik Mosnes - orgel/piano/trekkspill
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Onsdag 20. september kl. 21.00 • Brygga Restaurant
ILLEGAL ERLIENS
Karsten Loly - vokal
Vidar Busk - gitar
Audun Erlien - bass
Anders Engen - trommer

Onsdag 4. oktober kl. 21.00 • Brygga Restaurant
OLE PAUS & JONAS FJELD

Onsdag 18. oktober kl. 21.00 • Brygga Restaurant
AB&ZU
Anne-Marie Giørtz - vokal
Ole Henrik Giørtz - tangenter
Eivind Aarsel - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Kim Ofstad - trommer

Onsdag 1. november kl. 20.00 • Brygga Restaurant
MULENS PORTLAND COMBO
Vidar Busk - gitar
Sigurd Køhn - saksofon
Freddy Dahl - vokal/gitar
Palle Wagnberg - hammond
Jan Erik Salater - bass
Rolf Karlsen - trommer

Onsdag 15. november kl. 20.00 • Brygga Restaurant
LANDSKAMP Norge-Nederland
INSERT COIN

Onsdag 29. november kl. 20.00 • Brygga Restaurant
MAGNI WENTZEL TRIO
Magni Wentzel - vokal
Roger Kellaway - piano
Mads Vinding - bass

Mandag 25. Desember kl. 20.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1996
Torsdag 1. februar kl. 19.00 • Upstairs
MEIERIGAARDEN BLUESLAG
Skjalg Fiskebøl - vokal
Espen Liland - gitar
Tore Karlsen - gitar
Lars Erik Myran - bass
Espen Edvardsen - trommer

Torsdag 15. februar kl. 19.00 • Upstairs
MICROBEAT
Roger Hannevig - gitar
Espen Hauge - keyboards
Vidar Klaveness - bass
Fredrik Vallumrød - trommer

TROND TRUDVANG TRIO
Trond Trudvang - vokal/gitar
Ole-Christian Vetten - bass
Eirik-Andre Rydningen - trommer

Torsdag 29. februar kl. 19.00 • Upstairs
SLAGEN STORBAND
Ledet av Terje Johannesen

Torsdag 14. mars kl. 19.00 • Upstairs
BENDIK
Bendik Hofset - saksofon
Øystein Sevåg - keyboards
Eivin Aarset - gitar
Johnny Sjo - bass
Rune Arnesen - trommer

Torsdag 4. April kl 20.00 • Upstairs
PÅSKEJAM

Torsdag 25. april kl. 19.00 • Upstairs
LARS BREMNES BENGALSKE LYS
Lars Bremnes vokal/saksofon
Terje Johannesen - gitar
Helge Harstad - bass
Anders Enger - trommer

Lørdag 12. oktober kl. 12 - 16.00 • Papirhuset
POOH CORNER
Arnt Martin Brynildsen - trombone
Morten Reppesgård - piano
Åsmund Reistad - bass
Atig H. Sjøstrøm - trommer

Torsdag 17. oktober kl. 20.00 • Eik lærerhøgskole
TALISMAN
Arne Frang - saksofon
Tor Inge Rishaug - gitar
Sveinung Hovensjø - bass
Miki N’Doye - perkusjon
Celio de Carvalho - perkusjon

Onsdag 23. oktober kl. 19.00 • Papirhuset
QUATERNION
Hans Mathisen - gitar
Arve Henriksen - tompet
Finn Guttormsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Onsdag 23. november kl. 19.00 • Papirhuset
SLAGEN STORBAND
«EN DAG I VALDEMAR VILLES LIV»
Stein Erik Lunde
Terje Johannesen
Geirr Johnson
Line Horntvedt
Lars Horntvedt

Torsdag 28. november kl. 20.00 • Eik Lærerhøgskole
JON EBERSON TRIO
Jon Eberson - gitar
Tom Erik Antonsen - bass
Pål Thowsen - trommer

Lørdag 7. desember kl. 14-15.00 • Papihuset teater
MUSIKKCAFE FOR BARN
EILERTSEN / MATHISEN / ASPAAS / CHRISTENSEN

Fredag 20. desember kl. 21.30 • HaugarRock
JAGA JAZZIST
CD-RELEASE

Onsdag 25. desember kl. 19.00 • Hotel Klubben
JULEJAM

1997
Torsdag 23. januar kl. 21.00 • Tønsberg Bibliotek
Mikhail Alperin - piano
Arkady Shilkloper - vindharpe
Tore Brunborg - saksofon
Terje Gewelt - bass
Jon Christensen - trommer

Fredag 7. februar kl. 21.30 • The Royal Oak
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - gitar
Finn Hauge - fiolin

Fredag 14. februar kl. 21.30 • The Royal Oak
Halvard Kausland - gitar
Harald Bergersen - saksofon
Magne Henriksen-vibrafon
Sture Janson - bass
Svein Chrico Christiansen - trommer

Onsdag 26. februar kl. 21.00 • The Royal Oak
Håkon Graff - keyboard
Benny Maupin - saksofon
Paul Jackson - bass
Mike Clarke - trommer

Torsdag 6. mars kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
Karin Krog - vokal
Peter Gullin - barytonsaksofon
Ivar Antonsen – piano
Morten Kargård - gitar
Ole Ramussen – bass
Terje Venaas – bass
Espen Rud - trommer

Fredag 14. mars kl. 21.30 • The Royal Oak
TØNSBERG STORBAND med LENE FJUGSTAD

Torsdag 27. mars kl. 21.30 • The Royal Oak
PÅSKEJAM
Steinar Brenna - saksofon
Harald Onsum - orgel
Harald Borgenvic - gitar
Ulf Lauridzen - trommer
Ståle Amundsen - bass

Søndag 6. april - Konsertstart kl. 16.00 • Træleborg Konferansesenter
«FOLK ER RARE»
Maj Britt Andersen - vokal
Kristoffersen - piano
Geir Holmsen – bass
Paolo Vinaccia- trommer

Fredag 25. April kl. 21.30 • Haabet
AB und ZU
Anne Marie Giørtz – vokal
Ole Henrik Giørtz - keyboard
Eivind Aarseth - gitar
Olaf Knerten Kamfjord - bass
Rune Arnesen - trommer

Torsdag 22. mai kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
«BUGGE OG MEG»
Sidsel Endresen - vokal
Bugge Wesseltoft – piano

Fredag 12. september kl. 21.30 • The Royal Oak
KNUT NORDHAGEN & THE BLUE RHYTHM PACK

Fredag 19. september kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
«BUGGE OG MEG»
Sidsel Endresen
Bugge Wesseltoft

Fredag 26. September kl. 21.30 • The Royal Oak
DITLEF ECKHOFF KVINTETT
Diflef Eckhoff – trompet
Bjørn Johansen – saksofon
Einar Pastorn Iversen – piano
Sture Janson – bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Onsdag 1. oktober kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
MAGNOLIA JAZZ QUARTET med MORTEN GUNNAR LARSEN
Øistein Isachsen - klarinett
Gunnar Gotaas - trombone
Bonsak Schieldrop - trommer

Tirsdag 7. oktober - Kl. 20.00 • Hotel Klubben
ODD BØRRETZEN & LARS MARTIN MYHRE

Fredag 17. oktober kl. 21.30 • The Royal Oak
HOLMESTRAND STORBAND
Orkesterleder Jens Wendelbo

Torsdag 23. oktober kl. 21.30 • The Royal Oak
FARMERS MARKET
Nils Olav Johansen - gitar
Stian Carstensen - accordeon
Finn Guttormsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Fredag 24. oktober kl. 21.00 • The Royal Oak
JAM

Fredag 31. oktober kl. 20.30 • Café Artemis
OLGA KONKOVA/HANS MATHISEN
Olga Konkova – piano
Hans Mathisen – gitar
Per Mathisen - bass

Onsdag 5. november kl. 20.30 • Bakkenteigen
D’GARY med HOFSETH/REIERSRUD/VINACCIA
Bendik Hofseth - saksofoner
Knut Reiersrud - gitar
Paolo Vinaccia - trommer

Fredag 14. november kl. 21.30 • The Royal Oak
M’BOKO
Øystein Trollsås - saksofon, bassklarinett og fløyte
Torbjørn Hillersøy - bass
Snorre Bjerck - trommer, perkusjon.

Torsdag 20. november kl. 21.00 • The Royal Oak
SIGURD ULVESETH KVARTETT
Sigurd Ulveseth – bass
Knut Riisnæs - saksofon
Dag Arnesen - piano

Tirsdag 25. november kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
MAGNI WENTZEL TRIO
Magni Wentzel - vokal
Roger Kellaway - piano
Mads Vinding - bass

Fredag 5. desember kl. 21.30 • The Royal Oak
DE RAMLØSE
Steinar Brenna - saksofoner
Harald Onsum - orgel
Harald Borgenvik - gitar
Ståle Amundsen - bass
Ulf Lauritzen - trommer.

Lørdag 6. desember kl. 14.00 • Papirhuset
BAJAZZ
Dag Einar Eilertsen - trombone, vokal, keyboard
Hans Mathisen - gitar
Agnar Aspaas - bass
Helge Christensen - trommer

Torsdag 25. desember kl. 20.00 • Hotel Klubben. Bankettsalen og Baglerkroa
JULEJAMMEN
Bernt Brinck Johnsen med sitt nåværende band.

1998
Søndag 18. januar kl. 19.00 • Quality Klubben Hotel
SVEND ASMUSSEN KVARTETT
Svend Asmussen - filolin
Jacob Fischer - gitar
Jesper Lundgaard - bass
Aage Tanggaard - trommer

Fredag 23. januar kl. 22.00 • The Royal Oak
THE REAL THING
Sigurd Køhn - altsax
Staffan William-Olsson - gitar
Palle «Groove» Wagnberg - Hammond B3
Torstein Ellingsen - trommer

Fredag 6. februar kl. 22.00 • The Royal Oak
ØDELAND KVARTAL
Wenche Malvina Wisløff - sang,piano
Reidar Vinje Stensvold - sang,gitar
André Vrolijk - sang,gitar
Terje Johannesen - elgitar, trompet
Henrik Mosnes - orgel,piano,trekkspill
Olaf Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Onsdag 11. februar kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
KVITRETTEN
Tone Åse
Kristin Asbjørnsen
Solveig Slettahjel
Eldbjørg Raknes

Tirsdag 17. Februar kl. 20.30 • Tønsberg Biblotek
NEARNESS OF YOU
Brinck Johnsen - saksofoner
Hans Mathisen - gitar
Bendik Engebretsen - fiolin
Sarah Aker - fiolin
Pål Runsjø - bratsj
Dag Øystein Berger - cello
Agnar Aspaas - bass
Dag Arild Espeseth - trommer

Fredag 27. februar kl. 22.00 • The Royal Oak
ELEMENT
Gisle Johansen - saksofoner, fløite
Håvard Wiik - piano
Ingebrigt Håker Flaten - bass
Paal Nilssen-Love-trommer

Fredag 13. Mars kl. 22.00 • The Royal Oak
CHRISTIANIA JAZZBAND
Anders Bjørnstad-trompet
Peter Opsvik - saksofon
Totti Bergh - saksofon
Åge Teigen - trombone
Børre Frydenlund - banjo,vokal
Jan Kristiansen - bass
Per Frydenlund - trommer

17. og 18. mars • Papirhuset Teater
JAMES TAYLOR - EN HYLDNINGSKONSERT
Egil Bjørnholdt
Reidar Stensvold
Trond Sindre Hjørnevik
Lars Bremnes
Terje Johannesen
Dag Einar Eilertsen
Kjetil Hognestad
Olaf Kamfjord
Jon Rosslund

Fredag 27. mars • Sønsteby Bronsealdergård, Svelvik
FIFLET/HAMRE ENERGIFORSYNING
Gabriel Fiflet - trekkspill
Ole Hamre - perkusjon

Fredag 3. april kl. 22.00 • The Royal Oak
LARS BREMNES & TERJE JOHANNESEN
LUGN
Dag Einar Eilertsen - trombone
Kjersti Stubø - vokal
Hans Mathisen - gitar
Olaf Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Skjærtorsdag 9. april kl. 21.30 • The Royal Oak -
PÅSKEJAM

Mandag 20. april kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
LAILA DALSETH / TOTTI BERGH KVINTETT
Laila Dalseth - vokal
Totti Bergh - saksofoner
Egil Kapstad - piano
Kåre Garnes - bass
Eyvind Olsen - trommer

Fredag 24. april kl. 22.00 • The Royal Oak
SLAGEN STORBAND
Terje Johannesen - musikalsk leder, trompet, gitar
Trond Dagsberg - saksofon
Lars Horntveth - saksofon
Torunn Johannesen - saksofon
Truls Rognerud - saksofon
Torbjørn Nilsen - saksofon, fløite
Rolf Billing - trompet
Kjersti Hamre - trompet
Martin Brynildsen - trombone
Terje Hogsnes - trombone
Roar Nordkvelle - gitar
Simen Scharning - keyboards
Marius Reksjø-bass
Martin Horntveth - trommer
Andreas Bye - trommer

Fredag 4. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
4T
Ole Edvard Antonsen-Trompet
Stein Erik Tafjord-Tuba
Alfred Janson-Trekkspill
Paolo Vinaccia-Trommer
KANUNAS BIG BAND
under ledelse av Romuldas Grabstas med vestfoldmusikerne Hans Mathisen og Terje Johannesen

Søndag 13. september  kl. 20.00 • Papirhuset Teater
NIELS-HENNING ØRSTED PEDERSEN TRIO
Niels-Henning Ørsted Pedersen - bass
Ulf Wakenius - gitar
Jonas Johansen - trommer

Lørdag 19. September kl. 20.00 • Tønsberg Domkirke
PHIL MASONS NEW ORLEANS ALL-STARS
med CHRISTINE TYRRELL
Phil Mason - kornett
Christine Tyrrell - vokal
Martin Bennett - trombone, vokal
Paul Harrison - klarinett, saksofon
Jim McIntosh - banjo
Trefor Williams - bass,
Ron McKay - trommer, vokal

Fredag 25. September kl. 22.00 • The Royal Oak
OSLO 13
Morten Halle - treblåsere
Thomas Gustavsson - treblåsere
Trygve Seim - treblåsere
Bernard Seland - treblåsere
Staffan Svensson - trompet
Arve Henriksen - trompet
Torbjørn Sunde - trombone
David Gald - tuba
Bjørn Kjellemyr - bass
Audun Kleive - trommer
Per Oddvar Johansen -trommer

Fredag 2. Oktober kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
VIGLEIK STORAAS TRIO
Vigleik Storaas - piano
Johannes Eick - bass
Per Oddvar Johansen - trommer.
Tønsberg Bibliotek

Fredag 23. oktober kl. 22.00 • The Royal Oak
PROSJEKTORKESTERET - FRA PARKER TIL COLTRANE
Svein Atle Breistein - saksofon
Øystein Søbstad - saksofon
Zoltan Vincze
Ole Jakob Hystad - saksofon
Dag Arnesen - piano
Sigurd Ulveseth - bass
Frank Jakobsen - trommer.

Tirsdag 10. November kl. 19.30 • Papirhuset Teater
TØNSBERG STORBAND
Lene Fjugstad - vokal
Jon Erik Lunde - vokal

Fredag 20. november kl. 22.00 • The Royal Oak
COME SHINE
Live Maria Roggen - vokal
Erlend Skomsvoll - piano
Sondre Meisfjord - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Fredag 27. november kl. 22.00 • The Royal Oak
RUDLENDE
Espen Rud - trommer
Tore Brunborg - saksofon
Nils Jansen - saksofon
Frode Nymo - saksofon, klarinett
Terje Gewelt - bass
Vigleik Storaas - piano

Torsdag 3. Desember kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
SAMULI MIKKONEN TRIO
Samuli Mikkonen - piano
Anders Jormin - bass
Audun Kleive - trommer

Lørdag 6. desember kl. 14.00-16.00 • Papirhuset Teater
BAJAZZ - «nå er det jul igjen og nå…»
Dag Einar Eilertsen - trombone, sang
Hans Mathisen - gitar
Agnar Aspaas - bass,
Helge Christensen –t rommer

Fredag 11. desember kl. 22.00 • The Royal Oak
DE RAMLÖSE
Torben Snekkestad - saksofon
Harald Borgenvik - gitar
Harald Onsum - Hammond B3
Ståle Amundsen - bass
Ulf Lauritsen - trommer.

1. juledag kl. 20.00 • Quality Klubben Hotel
JULEJAMMEN
Tønsberg Swingjazzgroup

1999
Lørdag 23. januar kl. 20.00 • Papirhuset Teater
DISSING, DISSING
VON DALER & DISSING
Povl Dissing - gitar, vokal
Rasmus Dissing - keyboards, vokal
Asger von Daler - gitar
Jonas Dissing - munnspill

Torsdag 4. februar kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
RUDLENDE
Espen Rud - trommer
Tore Brunborg - saksofon
Nils Jansen - saksofon
Frode Nymo - saksofon
Vigleik Storaas - piano
Terje Gewelt - bass.

Fredag 5. mars kl. 19.00 • Kongsgården
ÅRSMØTE - MEDLEMSFEST - JAMSESSION

Torsdag 25.mars kl. 21.00 • Kongsgården
KENT DUCHAINE
Gitar og vokal

Skjærtorsdag - 1. april
PÅSKEJAMMEN


Fredag 5. april kl. 21.30 • Café Galleri
DAVE LIEBMAN QUARTET
Dave Liebman - saksofon
Bobo Stenson - piano
Lars Danielson - bass
Jon Christensen - trommer


Fredag 16. April kl. 21.00 • Papirhuset Teater
FUZZY LOGIC
Rune Klakegg - keyboards
Olaf Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Tirsdag 20. April kl. 20.30 • Tønsberg bibliotek
CHRISTIAN WALLUMRØD TRIO
Christian Wallumrød - piano
Arve Henriksen - trompet
Hans-Kristian - perkusjon
Kjos Sørensen - perkusjon

Torsdag 29. April kl. 19.00 • Papirhuset Teater
DUKE ELLINGTON 100 ÅR
En hyldest fra Tønsberg-musikere
Tønsberg Storband
Bernt Brinck- Johnsen - saksofoner
Mathias Eick - trompet
Dag Einar Eilertsen - trombone
Harald Borgenvik - gitar
Ståle Amundsen - bass
Ole Jacob Hansen - trommer

Fredag 17. september kl. 22.00 • The Royal Oak
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - gitar
Finn Hauge - fiolin

Mandag 27. september kl. 20.30 • Hjertnes kulturhus
MORTEN GUNNAR LARSEN

Fredag 15. oktober kl. 22.00 • The Royal Oak
PER BORTHEN SWING DEPT.
Laila Dalseth - vokal
Totti Bergh - saksofon

Mandag 19. oktober kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
ARILD ANDERSEN TRIO
Vassilis Tsabropoulos - piano
Arild Andersen - bass
John Marshall - trommer

Fredag 29. oktober kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
TRIO O'TRANG

Lørdag 30. oktober kl. 20.30 • Rica Klubben Hotell
TØNSBERG STORBAND
med Per Husby og Bernt Brinck Johnsen
MYHRE - BØRRETZEN

Søndag 31. oktober kl. 19.30 • Rica Klubben Hotel
DAG EINAR EILERTSEN BAND
KNUT RIISNÆS TRIO

TORSDAG 11. november kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
EGIL KAPSTAD - piano
EINAR IVERSEN - piano

Fredag 19. november kl. 22.00 • The Royal Oak
TIGER CITY JUKES
Knut Eide - vokal
Harald Stokke - gitar
Andre Vrolijk - bass
Håkon Hansen - trommer

Torsdag 2. desember kl. 20.30 • The Royal Oak
JAN GUNNAR HOFF KVARTETT
Jan Gunnar Hoff - piano
Tore Brunborg - saksofon
Bjørn Kjellemyr - bass
Kenwood Dennard - trommer

Fredag 10. desember kl. 22.00 • Kongsgården
KONSERT - DELTAKERE IMPROVISASJONSSEMINAR
ledet av Steinar Brenna

Lørdag 11. desember kl. 14.30 • Papirhuset Teater
JULEKONSERTEN FOR BARN
BaJazz

Fredag 17. desember kl. 22.00 • Papirhuset teater
JAGA JAZZIST

Lørdag 25. desember kl. 20.00 • Rica Klubben Hotel
JULEJAM

2000
Fredag 21. Januar kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
JAN GUNNAR HOFF OG OLGA KONKOVA

Fredag 11. Februar kl. 21.00 • Kongsgården
FOOD FOR QUARTET
Iain Ballamy - saksofoner
Thomas Strønen - trommer, sampler
Arve Henriksen - trompet, elektronikk
Mats Eilertsen-bass

Lørdag 26. februar kl. 14.30 • Kongsgården
JAZZKAFÉ
TØNSBERG SWINGJAZZ GROUP
Harry Johansen - trompet
Bjarne Skaara - saksofon, klarinett
Bjørn Fosland - gitar
Svein Øverland - bass
Jan Engebretsen - piano
Aslak Bonde - trommer

Onsdag 8. Mars kl. 20.30 • Tønsberg Bibliotek
MAGNI WENTZEL SEKSTETT
«PORGY AND BESS»
Magni Wentzel - vokal
Olga Konkova - piano
Nils Jansen - saksofoner
Christian Jaksjø - trombone
Carl Morten Iversen - bass
Espen Rud - trommer

Lørdag 11. Mars kl. 14.30 • Kongsgården
JAZZKAFÉ
Elisabeth Leithe - vokal
Dan André Syversen - gitar
Houang Phi Uy - piano
Boye Riis jr. - bass
Andreas Knudsrød - trommer

Onsdag 29. mars kl. 21.00 • Kongsgården
ESBJÖRN SVENSSON TRIO
Esbjörn Svensson - piano
Dan Berglund - bass
Magnus Öström - trommer

Tirsdag 4. April kl. 21.00 • Kongsgården
BOB BERG QUARTET
Bob Berg - saksofoner
Dave Kikoski - piano
Ed Howard - bass
Gary Novak - trommer

Mandag 10. april kl. 19.00 • Kongsgården
ÅRSMØTE I URIJAZZ & JØRGEN MUNKEBY KVARTETT
Jørgen Munkeby - saksofoner, fløyte
Morten Qvenild - piano
Aslak Hartberg - bass
Torstein Lofthus - trommer

Skjærtorsdag kl. 22.00 • The Royal Oak
PÅSKEJAMMEN
Jamvert: Martin Horntveth sammen med Lars Horntveth,
Bjørn Lier, Audun Erlien, Kaj Lundevall og David Wallumrød.

Tirsdag 4. Mai kl. 21.00 • Kongsgården
OUT TO LUNCH
Vidar Johansen - saksofon
Bjørn Klakegg - gitar
Rune Klakegg - keyboards
Olaf «Knerten» Kamfjord - bass
Svein Christiansen - trommer

Fredag 25. August kl. 20.30 • Kongsgården
RØHSNES JAZZBAND
Knut Rømo - klarinett og saksofon
Geir Ellefsen - trompet/vokal
Jørn Johansen - trombone,
Ragnar Olsen - banjo
Knut Stenessen - trommer/vokal
Hans Magne Engen Hansen - tuba

Lørdag 2. september kl. 14.30 - 16.30 • Kongsgården
JAZZKAFÉ

Onsdag 6. September kl. 20.30 • Kongsgården
MINGUS AHH! UHM!
Mats Eilertsen - bass
Frode Nymo - altsax
Håkon Kornstad - tenorsax
Øyvind Brække - trombone
Erlend F. Skomsvoll - piano
Håkon Mjåseth Johansen - trommer

Tirsdag 12. September kl. 20.30 • Kongsgården
THE TRIO MED DAVID LIEBMAN
David Liebman - saksofon
Petter Wettre - saksofon,
Ingebrigt H. Flaten - bass
Jarle Vespestad - trommer

Søndag 24. September kl. 18.00 • Tønsberg Domkirke
FRI SOM EN FÅGEL
En samarbeidskonsert mellom Tønsberg Domkirkes jentekor og Urijazz
Tønsberg Domkirkes jentekor
Tønsberg Domkirkes aspirantkor
Sem Kirkes barnekor
Tønsberg domkantori.
Georg Riedel - bass
Stefan Nilsson - piano
Øystein Trollsås - saksofoner
Kjersti Stubø - vokal

Torsdag 28. September kl. 20.30 • Kongsgården
TRIO DE JANEIRO
Tom Lund - gitar
Anne Marie Giørtz - vokal/perkusjon
Sveinung Hovensjø - bass.

Tirsdag 10. Oktober kl. 20.30 • Kongsgården
ARILD ANDERSEN TRIO - MAP
Arild Andersen - bass
Markus Stockhausen - trompet
Patrice Heral - trommer

Lørdag 21. Oktober kl. 20.00 • Papirhuset Teater
TØNSBERG STORBAND 10 ÅR
En hyllest til Damene
Leder Steinar Brenna
Solister Lene Fjugstad Wendelborg
Jeanette Kristiansen/Åse Kristine Søvde/Inger Corneliussen («Søstrene Andresen»).

Onsdag 25. Oktober kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
4G
Frode Alnæs
Knut Reiersrud
Knut Værnes
Bjørn Klakegg

Tirsdag 31. Oktober kl. 21.00 • Nøtterøy Kulturhus
DOZO
Kouame Sereba - vokal, perkusjon, dodo, gitar
Rolf-Erik Nystrøm - saksofoner
Ragnvald Åheim - bass
Gunleik Groven - trommer, perkusjon.

Fredag 2. November kl. 20.30 • Kongsgården
CLAUDIO DAUELSBERG TRIO - PAISAGENS BRASILEIRAS
Claudio Dauelsberg - piano
Ney Conceicao - bass
Roberthinho Silva - trommer

Lørdag 11. November kl. 20.30 • Kongsgården
HOT CLUB DE NORVÈGE med JIMMY ROSENBERG
Jimmy Rosenberg
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aarbostad - bass
Finn Hauge - fiolin

Fredag 17. November kl. 20.30 • Kongsgården
A TRIBUTE TO LOUIS ARMSTRONG
STOKSTAD/JENSEN TRAD. BAND MED PER BORTHEN
Tore Jensen - trompet
Per Borthen - trompet
Bjørn Stokstad - klarinett
Kjell Haugen - trombone
Ivar Hagen - banjo
Bjørn Mortensen - bass
Bjørn Krokfoss - trommer.

Torsdag 30. November kl. 20.30 • Kongsgården
KJERSTI STUBØ BAND
Kjersti Stubø - vokal
Vigleik Storaas - piano
Olaf Kamfjord - bass
Per Oddvar Johansen - trommer.

Torsdag 14. Desember kl. 20.30 • Kongsgården
DE RAMLÖSE MED PETTER KATERAAS
Petter Kateraas - trompet
Harald Borgenvik - gitar
Harald Onsum - Hammond B3 - orgel,
Steinar Brenna - saksofon
Ståle Amundsen - bass
Dag Arild Espeseth - trommer

Søndag 17. Desember kl. 16.00 • Papirhuset Teater
SANG & JUL FOR DE MINSTE
BAJAZZ
Dag Einar Eilertsen - trombone og vokal
Hans Mathisen - gitar
Agnar Aspaas - bass
Helge Christensen - trommer.

1. juledag kl. 20.00 • Rica Klubben Hotel
JULEJAMMEN
Jamvert i Jonathan Bar & Dancing: Bernt Brinck Johnsen
Salsa/latin under ledelse av Hans og Per Mathisen med Jorge Enrique Valdez, vokal/perkusjon.

2001
Torsdag 25. januar kl. 20.00 • Kongsgården
VINDALOO / LOKALE UTØVERE
Per «Texas» Johansson - saksofoner, klarinett
Steinar Raknes - bass
Paal Nilssen-Love - trommer
Magne Arnesen - piano
Steinar Brenna - saksofon
Ståle Amundsen - bass

Onsdag 31. januar kl. 20.30 • Kongsgården
SILJE NEERGAARD TRIO
Silje Nergaard - vokal
Stian Carstensen - trekkspill
Thomas Strønen - trommer

Torsdag 1. februar kl. 20.30 • Kongsgården
YTRE SULØENS JASS-ENSEMBLE
Kåre Nymark jr. - trompet
Jens Arne Molvær - klarinett
Jan Inge Melsæter - trombone
Askjell Molvær - piano
David Gald - tuba
Einar Aarø - banjo
Ottar Anderson - trommer

Lørdag 3. februar kl. 14.30 • 16.30 • Kongsgården
JAZZKAFE

Torsdag 8. Februar kl. 20.30 • Kongsgården
ÄNGLASPEL
Stefan Forssén - piano
Lars Almkvist - trompet
Mikael Godée - sopransaksofon
Thomas Jäderlund - altsaksofon
Johan Borgström - tenorsaksofon
Peter Janson - bass
Göran Kroon - trommer.

Fredag 9. Februar, kl. 19.30 • Ibsenhuset, Skien
CHICK COREA OG TRONDHEIM JAZZORKESTER

Torsdag 15. Februar, kl. 20.30 • Kongsgården
B.W.M. TRIO
«Unge Talenter»
Bernt Moen - piano
Roger Williamsen - bass
Klaus Blomvik - trommer

Mandag 26. Februar, kl. 20.00  • Nøtterøy Kulturhus
SIDSEL ENDRESEN med UNDERTOW
Sidsel Endresen - vokal
Patrick Shaw-Iversen - fløyter
Roger Ludvigsen - gitar
Audun Kleive - trommer.

Lørdag 3. Mars, kl. 20.30 • Kongsgården
JAZZKAFE
Brenna/Arnesen/Amundsen

Søndag 4. Mars, kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
POVL DISSING & THE BRAZZ BROTHERS
Povl Dissing - vokal, gitar
Jarle Førde - trompet
Jan Magne Førde - trompet
Helge Førde - trombone
Runar Tafjord - waldhorn
Stein Erik Tafjord - tuba
Marcus Lewin - trommer.

Mandag 12. Mars, kl. 20.30 • Nøtterøy Kulturhus
KEVIN DEAN QUINTET
Kevin Dean - trompet
Knut Riisnæs - saksofoner
Dag Arnesen - piano
Bjørn Alterhaug - bass
Frank Jakobsen - trommer.

Fredag 16. mars, kl. 20.30 • Nøtterøy Kulturhus
HOT CLUB DE NORVÈGE med OLA KVERNBERG
Jon Larsen - sologitar
Finn Hauge - munnspill og fiolin
Per Frydenlund - gitar og sang
Svein Aarbostad - bass
Ola Kvernberg - fiolin

Lørdag 17. mars, kl. 20.30 • Kongsgården
TORE JOHANSEN / HAL GALPER QUINTET
Tore Johansen - trompet
Hal Galper - piano
Christian Haug - gitar
Ole Morten Vågan - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer.

Torsdag 22. mars, kl. 20.30 • Kongsgården
KÅRE NYMARK COLLECTIVE
Kåre Nymark jr. - trompet
Tord Gustavsen - piano,
Mats Eilertsen - bass
Kenneth Ekornes - trommer.

Fredag 30. mars, kl. 20.30 • Kongsgården
SUBTRIO
John Pål Inderberg - barytonsaksofon
Svein Folkvord - bass,
Stein Inge Brækhus - trommer

Torsdag 5. april, kl. 20.30 • Kongsgården
UNNI WILHELMSEN med JAN GUNNAR HOFF TRIO
Unni Wilhelmsen - vokal/gitar
Jan Gunnar Hoff - piano/tangenter
Finn Sletten - trommer/perkusjon
Dag Erik Pedersen - bass.

Lørdag 7. april, kl. 20.30 • Kongsgården
JAZZKAFE
Brinck Johnsen Trio

Skjærtorsdag 12. april kl. 20.00 • :Kolon
PÅSKEJAMMEN
THE FUNKY HOT GRITS
Jarle Bernhoft - vokal/gitar
Lars Horntveth - saksofon/vokal
Jørgen Munkeby - fløyte/vokal
David Wallumrød - keyboards/vokal
Bjørn Lier - gitar/vokal
Nikolai Eilertsen - bass/vokal
Martin Horntveth - trommer/vokal

Torsdag 19. april, kl. 20.30 • Kongsgården
URBAN CONNECTION
«Unge Talenter»
Frode Nymo - altsaksofo
Steinar Raknes - bass og
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Lørdag 28. april, kl. 20.30 • Kongsgården
LARS MØLLER GROUP
Lars Møller - saksofoner
Jacob Christoffersen - piano/keyboards
Thomas Ovesen - bass
Ole Theill - trommer/tabla

Mandag 30. april, kl. 20.30 • :Kolon
JAGA JAZZIST
Harald Frøland - gitarer og effekter
Andreas Mjøs - vibrafon, keyboards og perkusjon
Ivar Chr. Johansen - keyboards
Jørgen Munkeby - saksofoner, fløyter, karinetter, keyboards og perkusjon
Line Horntveth - tuba
Lars Horntveth-saksofoner, fløyte, klarinetter og perkusjon
Lars Wabø - trombone og perkusjon
Mathias Eick - trompet, keyboards og kontrabass
Even Ormestad - bass og keyboards
Martin Horntveth - trommer og trommemaskiner

Lørdag 12. mai, kl. 20.30 • Kongsgården
TERRI LYNE CARRINGTON GROUP
Terri Lyne Carrington - trommer
Geri Allen - piano
Gary Thomas - saksofon
Nguyen Le - gitar
Lars Danielsson - trommer.

Lørdag 19. mai, kl. 20.30 • Kongsgården
TRI O TRANG
Torben Snekkestad - saksofoner
Lars Andreas Haug - tuba
Helge Lien - piano

Tirsdag 22. mai, kl. 20.30 • Kongsgården
LARS MARTIN MYHRE

Torsdag 31. mai, kl. 20.30 • Kongsgården
BO STIEF ONE SONG III
Bo Stief - bass
Lelo Nika - trekkspill
Paulo Russo - piano

Onsdag 4. Juli, kl. 20.00 • Messehuset
CHRISTIANIA 12

Fredag 21. September, kl. 20.00 • Messehuset
LAILA DALSETH / TOTTI BERGH KVINTETT

Fredag 12. Oktober, kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
CARIDAD HIERREZUELO

Torsdag 25. September, kl. 20.30 • Nøtterøy Kulturhus
SILJE NERGAARD KVARTETT

Lørdag 3. og søndag 4. november, kl. 20.30 • Papirhuset Teater
TØNSBERG STORBAND

Tirsdag 6. november, kl. 20.30 • Tønsberg og Nøtterøy Bibliotek - Litteraturuke
LATCHO DROM / KVERNBERG

Torsdag 8. november, kl. 20.30 • Taverna Santorini - Litteraturuke
HALLGEIR PEDERSEN TRIO

Lørdag 10. november, kl. 20.30 • Taverna Santorini - Litteraturuke
CATHRINE SULEJEWSKI KVARTETT

Fredag 7. desember, kl. 20.30 • Taverna Santorini
YTRE SULØENS JAZZENSEMBLE

Søndag 16. desember, kl. 20.30 • Papirhuset Teater
SANDEFJORD STORBAND MED GJESTER / CD UTGIVELSE

Tirsdag 25. Desember, kl. 20.00 Rica Klubben Hotel
JULEJAM

2002
Lørdag 12. Januar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ARNE DOMNERUS KVARTETT
Arne Domnerus - klarinett og altsaksofon
Jan Lundgren - piano
Johannes Eick - bass
Espen Rud - trommer

Fredag 25. Februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ANGELLO DEBARRE med HOT CLUB DE NORVÈGE
Angello Debarre - gitar
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aarbostad - bass
Finn Hauge - fiolin

Onsdag 6. Februar kl. 20.00 • Papirhuset Teater
RAKNES / ÅSE KVARTETT
Eldbjørg Raknes - vokal
Tone Åse - vokal
Ståle Storløkken - keyboards
Tor Haugerud - trommer

Torsdag 7. Februar kl. 12.00 • Papirhuset Teater
DET BOR EN GAMMEL BAKER - BARNEKONSERT
Eldbjørg Raknes - vokal
Tone Åse - vokal
Ståle Storløkken - keyboards
Tor Haugerud - trommer

Søndag 24. Februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
COME SHINE
Live Maria Roggen - vokal
Erlend Skomsvoll - piano
Sondre Meisfjord - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Torsdag 14. Mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TO MØRE
Gunhild Roald - sang, fiolin
Lars Martin Vik - bass, sang

Søndag 10. Mars kl. 19.00 • Slagen Kirke
FREEDOM
Håkan Lewin - saksofon
Johannes Landgren - orgel

Søndag 17. Mars kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
HIMALAYA BLUES - World 2002
Vajra (fra Nepal)
Knut Reiersrud - gitarer
Hans Fredrik Jacobsen - fløyter

Søndag 17. Mars kl 20.00 • Rica Klubben Hotel
PÅSKEJAMMEN

Søndag 12. April kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE SINATRA SONGBOOK
Ingar Kristiansen - vokal
Eckhard Baur - trompet
Odd André Elveland - saksofon
Anders Aarum - piano
Jens Fossum - bass
Torstein Ellingsen - trommer

Onsdag 17. April kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
KOL SIMCHA - klezmer-band

Søndag 24. April kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MOTIF
Mathias Eick - trompet
Atle Nymo - tenorsaksofon/bassklarinett
David Thor Jonsson - piano
Ole Morten Vågan - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Søndag 15. September kl. 19.00 • Oseberg kulturhus
SUFI SOUL
Saien Zahoor Ahmad - ik tara
Raza Shaukat -  tabla
Mohammed Hussain - sankh
Mohammad Unis -  shehnai-fløyte

Søndag 15. September kl. 19.00 • Oseberg kulturhus
LARS BREMNES - «RØVERKISTEBUNN»
Lars Bremnes - gitar/vokal
Georg Buljo - gitarer
Helge Harstad - bass
Martin Winstad - trommer.

Søndag 29. September kl. 19.00 • Slagen kirke
MORTEN GUNNAR LARSEN & GEORG REISS
Piano & Klarinett

Torsdag 3. oktober kl. 19.00 • Oseberg kulturhus
NILS PETTER MOLVÆR - KHMER
Nils Petter Molvær - trompet
Eivind Aarset - gitar
Rune Arnesen - trommer
Audun Erlien - bass
DJ Strangefruit - platespiller
Raymond «Darknorse» Pellicer - special effects
Frode Røe - lyd og Tord Knudsen - lys

Tirsdag 29. Oktober kl. 20.30 • Oseberg Kulturhus
JAGA JAZZIST
Mathias Eick - trompet/keyboard/bass
Lars Horntveth - saksofoner/keyboard
Lars Wabø - trombone
Line Horntveth - tuba
Andreas Mjøs -vibrafon/keyboard
Harald Frøland - gitar
Even Ormestad - bass
Andreas Schei - keyboard
Martin Horntveth - trommer

Lørdag 2. November kl. 19.00 • Oseberg kulturhus
TØNSBERG STORBAND & BERNT BRINCK JOHNSEN QUINTET
LARS MARTIN MYHRE & SØSTRENE ANDRESEN
WAYPOINTS - BRINCKs 35 ÅR MED JAZZEN
Bernt Brinck Johnsen - bariton-/altsaksofon
Petter Kateraas - trompet
Magne Arnesen - piano
Ståle Amundsen - bass
Dag Arild Espeseth - trommer.

Onsdag 27. November kl. 19.00 • Oseberg Kulturhus
SPAC SAMULNORI

2003
Fredag 24. januar
TØNSBERG SWINGJAZZ GROUP + BERNT BRINCK JOHNSEN QUINTET

Fredag 31. januar • Rica Klubben
WORLD MUSIC
– AARSET / FRESU / YOUSSEF
Eivind Aarset - gitar
Paolo Fresu - trompet
Dhafer Youssef - oud

Fredag 7. februar • Rica Klubben
RØHSNES JAZZBAND
Knut Rømo - klarinett/saksofoner
Geir Ellefsen - trompet/vokal
Jørn Johannessen - trombone
Hans Magne Enge Hansen - tuba
Knut Stenersen - trommer/vokal
Johnnie Harper - banjo/gitar

Torsdag 13. februar • Rica Klubben
HILDE HEFTE KVINTETT
Hilde Hefte - vokal
Egil Kapstad - piano
Nisse Sandström - tenorsaksofon
Bjørn Alterhaug - bass
Eyvind Olsen - trommer

Fredag 14. februar • Rica Klubben
DAG EINAR EILERTSEN og AGNAR ASPAAS
Dag Einar Eilertsen - trombone
Agnar Aspaas - bass

Lørdag 15. februar • Rica Klubben
STEINAR BRENNA OG MAGNE ARNESEN
Magne Arnesen - piano
Steinar Brenna - saksofon

Fredag 21. februar kl 20.00 • Rica Klubben
MARTINE BIONG med STRYKERE
ELIAS AKSELSEN og STIAN CARSTENSEN
DADAFON
Martine Biong - vokal
Carmen Higgins - fele
David Foster Pilkington - cello

Elias Akselsen - vokal
Stian Carstensen - trekkspill

DADAFON
Øyvind Engen - cello 
Eirik Øien - bass
Kristin Asbjørnsen - vokal 
Kenneth Kapstad - trommer
Jostein Ansnes - gitar
Rune Holme - lyd

Fredag 21. februar kl. 21.00 • Rica Klubben
STEINAR BRENNA KVINTETT med JEANETTE KRISTIANSEN
Steinar Brenna - saksofon
Jeanette Kristiansen - vokal
Magne Arnesen - piano
Agnar Aspaas - bass
Helge Christensen - trommer

Lørdag 22. Februar kl 21.00 • Rica Klubben
KØHN / JOHANSEN SEPTETT med JØRGEN MUNKEBY
Sigurd Køhn - saksofoner, klarinett
Jørgen Munkeby - saksofoner
Nils Olav Johansen - vokal, gitar
Heine Totland - vokal
Ole Jørn Myklebust - trompet, vokal
Roy Powel - piano, vokal
Harald Johnsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Søndag 23.02.03 kl 18.00 • Teie hovedgård
EL ARRANQUE

Søndag 23. februar kl. 20.30 • Rica Klubben
MIKE STERN BAND
Mike Stern - gitar
Bob Franceschini - saksofoner
Chris Minh Doky - bass
Lionel Cordew - trommer

Fredag 28. Februar kl 20.00 • Rica Klubben
PER BORTHEN SWING DEPARTMENT LTD.
Per Borthen - trompet
Totti Bergh - saksofoner
Sture Hedløv - trombone
Lasse Hansen - gitar
Sture Janson - bass
Finn Torgersen - trommer

Fredag 7. Mars kl 21.00 • Rica Klubben
LARS BREMNES og GEORG BULJO 
Lars Bremnes - vokal, gitar
Georg Buljo - gitar

Lørdag 8. Mars kl 21.00 • Rica Klubben
SOLID!
Steinar Sønk Nickelsen - orgel
Bjørn Vidar Solli - gitar
Truls Rønning - trommer

Fredag 14. Mars kl 21.00 • Rica Klubben
KAUSLAND / MATHISEN QUARTET
Hallvard Kausland - gitar
Hans Mathisen - gitar
Agnar Aspaas - bass
Per Oddvar Johansen - trommer

Fredag 21. Mars kl 21.00 • Rica Klubben
RUDLENDE
Espen Rud - trommer
Frode Nymo - altsaksofon
Atle Nymo - tenorsaksofon
Kåre Nymark Jr. - trompet
Jørn Øien - piano
Terje Gewelt - bass

Søndag 23. Mars kl 21.00 • Papirhuset Teater
TØNSBERG STORBAND

Fredag 28. Mars kl 21.00 • Rica Klubben
HANS MATHISEN QUARTET med OLGA KONKOVA
Hans Mathisen – gitar
Olga Konkova - piano
Per Mathisen - bass
Per Oddvar Johansen - trommer

Fredag 4. April kl 21.00 • Rica Klubben
DAG EINAR EILERTSEN ENSEMBLE
Dag Einar Eilertsen - komposisjon, trombone
Terje Johannesen - trompet
Øystein Trollsås - sax/treblås
Jørgen Munkeby - sax/treblås
Lars Horntveth - sax/treblås
Andreas Bye - trommer
Marius Reksjø - bass

Fredag 11. April kl 21.00 • Rica Klubben
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Finn Hauge - munnspill og fiolin
Per Frydenlund - gitar
Svein Aarbostad - bass

Torsdag 15. April kl 21.00 • Rica Klubben
Påskejam
CATHRINE SULEJEWSKI KVARTETT

Fredag 25. April kl 21.00 • Rica Klubben
TORD GUSTAVSEN TRIO
NB! Avlyst.
Tord Gustavsen - piano
Harald Johnsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Fredag 2. Mai kl 21.00 • Rica Klubben
DE RAMLÖSE
Steinar Brenna - saksofon
Harald Borgenvik - gitar
Harald Onsum - Hammond B3-orgel
Ståle Amundsen - bass
Dag Arild Espeseth - trommer

Fredag 9. Mai kl 21.00 • Rica Klubben
TØNSBERG STORBAND
Avlyst.

Fredag 16. Mai. Kl 21.00 • Rica Klubben
OUT TO LUNCH
Vidar Johansen - saksofoner
Rune Klakegg - piano
Bjørn Klakegg - gitar
Olaf «Knerten» Kamfjord - bass
Svein «Chrico» Christiansen - trommer

Fredag 5. September kl. 21.00 • Rica Klubben
ALEXI TUOMARILA TRIO
Alexi Toumarila - piano
Mats Eilertsen - bass
Teun Verbruggen - trommer

Tirsdag 9. September kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus, foajeen
KROKE - Polsk klezmerorkester
Tomasz Kukurba- bratsj, fløyter og perkusjon
Jerzy Bawol - trekkspill
Tomasz Lato - kontrabass

Torsdag 18. September kl. 20.30 • Rica Klubben
JACOB YOUNG TRIO
Jacob Young - gitar
Mats Eilertsen - bass
Jon Christensen - trommer

Torsdag 25. September kl. 20.30 • Rica Klubben
TØNSBERG STORBAND med SØSTRENE ANDRESEN
under ledelse av Steinar Brenna

Mandag 29. september kl. 20.00 • Ibsenhuset, Skien
PAT METHENY med TRONDHEIM JAZZORKESTER

Tirsdag 7. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MARIZA - FADOENS NYE DRONNING
Mariza - vokal
Fernando Baptista de Sousa, Antonio Neto og Luis Guerreiro.

Fredag 10. oktober kl. 19.00 • Slagen kirke
LEWIN/LANDGREN/LAURITSEN
Håkan Lewin - altsaksofon
Johannes Landgren - kirkeorgel
Kjeld Lauritsen - Hammond B3

Søndag 19. Oktober kl. 20.30 • Rica Klubben
HÅKON KORNSTAD TRIO
Håkon Kornstad - tenorsaksofon
Mats Eilertsen - bass
Paal Nilssen-Love - trommer

Tirsdag 21. Oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus, foajeen
SINIKKA LANGELAND
Sinikka Langeland - sang, kantele
Bjørn Kjellemyr - bass
Pål Towsen - trommer
Arve Henriksen - trompet

Torsdag 30. Oktober kl. 20.30 • Rica Klubben
ROB WARING TRIO
Rob Waring - vibrafon
Carl Morten Iversen - bass
Audun Kleive - trommer

Lørdag 1. November kl. 21.00 • Åsgårdstrand Hotel
A TRIBUTE TO NORSK JAZZFORBUND - norsk jazzforbund 50 år
Knut Borge - vokal
Jørn Øien - kapellmester/piano
Knut Riisnæs - saksofon
Atle Nymo - saks
Atle hammer - Trompet
Terje Gewelt - bass
Espen Rud - trommer

Tirsdag 4. November kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SILJE NERGAARD MED STRYKERE
Silje Nergaard - vokal
Tord Gustavsen - tangenter
Harald Johnsen - bass
Jarle Vespestad - trommer
12 manns symfoniorkester fra Vestfold

Tirsdag 13. November kl. 20.30 • Rica Klubben
NILS PETTER MOLVÆR
Nils Petter Molvær- trompet og sampling

WIBUTEE 
Håkon Kornstad - saksofoner
Per Zanussi - bass
Wetle Holte - trommer, elektronikk
Rune «Sternklang» Brøndbo - live elektronikk

Torsdag 6. November kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BRAZZ BROTHERS & WOMEN UNITE

Onsdag 19. November kl. 20.30 • Rica Klubben
E.S.T.
Esbjörn Svensson - piano
Dan Berglund - bass
Magnus Öström - trommer

Torsdag 4. Desember kl. 20.30 • Rica Klubben
TRIO DE JANEIRO
Anne Marie Giørtz - vokal
Tom Lund - gitar

Fredag 19. Desember kl. 21.00 • Rica Klubben
BLOKK 5
Ung gruppe fra Vestfold
Alexander Bosrup Karlsen - saksofon og fløyter
Øivind Landmark - gitar, elektronikk
Steinar Aa. Jensen - keyboard
Jo Berger Myhre - basser, elektronikk
Andreas Lønmo Knudsrød - trommer, elektronikk

Første juledag kl. 20.00 • Rica Klubben
JULEJAMMEN

2004
Torsdag 22. Januar kl. 20.30 • Rica Klubben
SHARP NINE
Marius Haltli og Roy Nikolaisen - trompet
Helge Sunde - trombone
Frode Nymo - altsaksofon
Knut Riisnæs - tenorsaksofon & fløyte
Nils Jansen - barytonsax & tenorsaksofon
Staffan William-Olsson - gitar
Terje Gewelt - bass
Roger Johansen - trommer

Torsdag 29. Januar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
FLIFLET/HAMRE/REIERSRUD
Gabriel Fliflet - trekkspill
Ole Hamre - trommer
Knut Reiersrud - gitar

Fredag 6. Februar kl. 20.30 • Rica Klubben
ANDERSEN/DAHL/HÉRAL
Carsten Dahl - piano
Arild Andersen - bass
Patrice Héral - trommer

Søndag 15. Februar kl. 19.00 • Slagen kirke
CHRISTIAN WALLUMRØD ENSEMBLE
Christian Wallumrød - piano
Arve Henriksen - trompet
Nils Økland - fiolin/hardingfele
Per Oddvar Johansen - trommer/perkusjon

Torsdag 19. Februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TRILOK GURTU med BUKKENE BRUSE og KIRSTEN BRÅTEN BERG
Trilok Gurtu - perkusjon
Bukkene Bruse:
Annbjørg Lien - hardingfele, nyckelharpe, fele
Steinar Ofsdal - fløyter
Bjørn Ole Rash - tangentinstrumenter
Kirsten Bråten Berg - vokal

Lørdag 21. Februar kl. 20.30 • Rica Klubben
OLA KVÆRNBERG TRIO
Ola Kvernberg - fiolin
Steinar Raknes - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Fredag 5. Mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
JØRN SIMEN ØVERLI, STIAN CARSTENSEN og ARVE HENRIKSEN
Jørn Simen Øverli - vokal, gitar
Stian Carstensen - trekkspill, banjo, fele
Arve Henriksen - trompet

Torsdag 11. Mars kl. 20.30 • Rica Klubben
ATOMIC
Paal Nilssen-Love - trommer
Magnus Broo - trompet
Ingebrigt H. Flaten - bass
Fredrik Ljungkvist - saksofoner
Håvard Wiik - piano

Torsdag 18. Mars kl. 20.30 • Rica Klubben
JERRY BERGONZI & DAG ARNESEN TRIO
Jerry Bergonzi - tenorsaksofon
Dag Arnesen - piano
Sigurd Ulveseth - bass
Frank Jakobsen - trommer

Søndag 28. Mars kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
TØNSBERG STORBAND under ledelse av STEINAR BRENNA
Paul Weeden - gitar
Søstrene Andresen - vokal,

Mandag 29. Mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ROKIA TRAORÉ
Rokia Traoré - vokal, med band

Fredag 16. April kl. 20.30 • Rica Klubben
YTRE SULØENS JASS-ENSEMBLE
Kåre Nymark - trompet
Jens A. Molvær - klarinett
Jan Inge Melsæter - trombone
Askjell Molvær - piano
David Gald - tuba
Einar Aarø - banjo
Ottar Anderson - trommer

Fredag 23. April kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
LES GRANDES GUEULES
Elsa Gelly
Sonia Nédélec
Christelle Monchy
Candice Danchiert
Bruno Lecossois
David Richard

Lørdag 8. Mai kl. 20.30 • Rica Klubben
HELGE LIEN TRIO
Helge Lien - piano
Frode Berg - bass
Knut Aalefjær - trommer

Lørdag 18. September kl. 20.00 • Rica Klubben
RØHSNES JAZZBAND
Knut Rømo - klarinett/saksofoner
Geir Ellefsen - trompet/vokal
Jørn Johannessen - trombone
Hans Magne Enge Hansen - tuba
Knut Stenersen - trommer/vokal
Johnnie Harper - banjo/gitar

Søndag 19. September kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
ROSANNA & ZELIA
Rosanna Tavares - vokal, gitar
Zèlia Fonseca - bass, vokal
Rosanna Leventhal - cello
Marcio Tubino - saksofon
Angela Frontera - perkusjon

Torsdag 23. September kl. 20.00 • Rica Klubben
FRØY AAGRE OFFBEAT
Frøy Aagre - saksofon
Andreas Ulvo Langnes - piano
Lars Martin Vik - bass
Freddy Augdal - trommer

Onsdag 29. September kl. 20.00 • Nøtterøy kuturhus
KENNETH ARNSTRØM SWINGBAND
Kenneth Arnström - tenorsax og klarinett
Klas Lindkvist - altsax og klarinett
Martin Sjöstedt - bass
Weine Renliden - trompet
Petter Carlsson - piano og althorn
Bosse Söderberg - trommer

Torsdag 14. Oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
LOYKO
Sergey Erdenko - fiolin, vokal
Georgy Osmolovsky - fiolin, vokal
Michael Savichev - gitar, vokal

Fredag 15. Oktober kl. 21.00 • Rica Klubben
URIJAZZ 25 ÅR JUBILEUMSFEIRING MED CD SLIPP
Musikere fra CD utgivelsen

Lørdag 16. Oktober kl. 19.00 • Nøtterøy kuturhus
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Finn Hauge - fiolin og munnspill
Per Frydenlund - gitar
Svein Aarbostad - bass

Lørdag 23. og søndag 24. oktober kl. 19.00 • Papirhuset
TØNSBERG STORBAND
Dag Eilertsen - musikk
Stein Erik Lunde - tekster
Jeanette Kristensen - vokal

Onsdag 27. Oktober kl. 20.00 • Rica Klubben
SUSANNA & THE MAGICAL ORCHESTRA
Susanna Wallumrød - vokal
Morten Qvenild - keyboard / elektronikk
Ingar Hunskaar - lyddesign

Lørdag 6. November kl. 21.00 • Rica Klubben
JAZZIN’ BABIES
Erik Eilertsen - trompet
Lars Frank - klarinett/saksofon
Kristoffer Kompen - trombone
Torgeir Koppang - piano
Torbjørn Kristiansen - banjo/gitar
Jermund Kristiansen og
Kjetil Lønborg Jensen - trommer

Tirsdag 16. November kl. 19.30 • Bakkenteigen
MUMBAI
Oslo Ragatronics
Bugge møter India
Bugge Wesseltoft - piano, synthesizer, el-piano
Per Martinsen - elektronisk musikk, computer
Shrikanth Sriram - bass, fløyte, tablas
Dhruba Ghosh - sarangi
Vivek Rajgopalan - mindigam
Asle Karstad - lydprodusent
Jan Martin Vågen - video, lysdesign

Lørdag 20. November kl. 21.00 • Rica Klubben
THE REAL THING
Sigurd Køhn - Saksofon
Palle Wagnberg - Hammond B3 Orgel
Staffan William-Olsson - Gitar
Børre Dalhaug - Trommer

Lørdag 4. Desember kl. 21.00 • Rica Klubben
GRUV CITY
Per Solberg - Gitar og Vokal
Hans Magne Enge Hansen - Tuba
Jon Rosslund - Slagverk
Lars Bremnes - Tenorsax
Terje Johannesen - Trompet

Lørdag 25. Desember kl. 20.00 • Rica Klubben
JULEJAMMEN

2005
Onsdag 2. Februar kl. 19.30 • Bakkenteigen kulturhus
Nils Petter Molvær - trompet og elektronikk
Sven Persson - Lyddesign
Tord Knutsens og Jan Martin Vågen - Lysdesign

Torsdag 3. Februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TORD GUSTAVSEN TRIO
Tord Gustavsen - piano
Harald Johnsen - bass
Jarle Vestestad - trommer.

Onsdag 9. februar kl. 20.00 • Rica Klubben
MOTIF
Atle Nymo -Tenor Saksofon/Bassklarinett
Mathias Eick - Trumpet      
David Tor Jonsson -Piano
Ole Morten Vågan -Bass
Håkon Mjåset Johansen-Trommer

Torsdag 17. februar kl. 20.00 • Nøtterøy kuturhus
STRING SISTERS
Fele - Anbjørg Lien (Norge)
Catriona Macdonald (Shetland)
Liz Knowles (USA)
Liz Carroll (USA)
Mairéad Ní Mhaonaigh (Irland)
David Milligan - piano
James Mackintosh - perkusjon
Conrad Ivitsky - bass
Tore Bruvoll - gitar

Torsdag 24. februar kl. 20.00 • Rica Klubben
THE CROONER
Oddbjørn Hanto - vokal
Dag Arnesen - piano
Torbjørn Hillersøy - bass
Nils Arne Drønen - trommer

Søndag 13. mars kl. 19.00 • Rica Klubben - Gamle Ballsal
NORA BROCKSTEDT
Nora Brockstedt - vokal

Skjærtorsdag 24. mars kl. 21.00 • Rica Klubben
PÅSKEJAM

Onsdag 6. april kl. 20.00 • Rica Klubben
IN THE COUNTRY
Morten Qvenild - piano
Roger Arntzen - bass
Pål Hausken - trommer

Tirsdag 12. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
D’GARY
Ernest Randrianasolo (D’Gary) - guitar
Irma Ratazanina - vocal
Francóis Xavier Martial - percussion, vocal

Onsdag 20. april kl. 20.00 • Rica Klubben
NYMO, RIISNÆS, WETTRE
Petter Wettre - tenorsax/bassklarinett
Knut Riisnæs - tenorsax/fløyte
Frode Nymo - sopran sax/alt sax
Jonas Westergaard - bass
Anders Mogensen - trommer

Torsdag 15. september Kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
RADIO TARIFA
Amir Jon Haddad -Elektrisk gitar og lutt
Jaime Muela - Blåseinstrumenter
Jorge Gomez - Spansk gitar, David Purdye - Bass og contrabass
Sebastian Rubio - Perkusjon
Benjamin Escoriza Molino - Vokal
Vicente Molino Cook - Blåseinstrumenter

Lørdag 17. september kl. 21.00 • Rica Klubben
MARTIN LUTZ GROUP
Martin Lutz - piano og EP
Jacob Rose - saksofon
Mads Ole - saksofon
Jakob Skov - saksofon
Ricco Kjær- trommer
Marten Ankarfeldt - bass

Torsdag 27. september kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
FLIFLET/HAMRE
Gabriel Fliflet - trekkspill
Ole Hamre - trommer og ymse perkusjon

Fredag 30. september kl. 20.00 Nøtterøy Kulturhus
OPHELIA RAGTIME ORCHESTRA
- Vi feirer Morten Gunnar Larsen sin 50-årsdag!

Søndag 9. oktober kl. 20.30 • Rica Klubben
JONAS KULLHAMMAR QUARTET
Jonas Kullhammar - tenorsax
Torbjörn Gulz - piano/tenor sax
Torbjörn Zetterberg - bass
Jonas Holgersson - trommer

Fredag 14. oktober Kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
GJERTRUDS SIGØYNERORKESTER
Gjertrud Økland - fele
Helene Waage - cello og sang
Lászlo Rács - cimbalom
Pål Torstensen - kontrabass
Georg Reiss - klarinett og tárogáto
Tom Karlsrud - trekkspill
Trond Villa - bratsj.

Torsdag 20. oktober kl. 20.30 • Rica Klubben
Tore Johansen - Trompet
Halgeir Pedersen - Gitar
Ole Morten Vågan - Trommer
Roger Johansen - Bass

Tirsdag 25. oktober kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
Øystein Sevåg - piano / keyboards
Maria Sevåg - fiolin
Bendik Hofseth - saksofon
Paolo Vinaccia - trommer / perk
Audun Erlien - bass Elin
Synnøve Bråthen - vokal & keyboards

Lørdag 5. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
LARS MARTIN MYHRE TRIO
Lars Martin Myhre - gitar og sang
Terje Johansen - Trompet, gitar og vokal
Olaf “Knerten” Kamfjord - bass

Torsdag 3. November, Rica Klubben
TØNSBERG SWING JAZZ GROUP
- 25-årsjubileum!
Bjarne Skaara - klarinett og saksofon
Jan Engebrektsen - piano og vokal
Bjørn Fosland - gitar
Jan Erik Nilsen - trompet og vokal
Svein Øverland - bass
Aslak Bonde - trommer
+ gjester

Onsdag 9. november kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
ALF PRØYSEN
- i opptak med overraskende og spenstige uttalelser!
Jan Simen Øverli - gitar og vokal
Helge Lien - piano
Rolf Erik Nystrøm - saksofon

Søndag 13. november kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
SANDVIKA STORBAND og ROGER ARVE VIGULF
Roger Arve Vigulf - klarinett

SANDVIKA STORBAND 
under ledelse av FRANK BRODAL
Frode Kjekstad - gitar

Torsdag 17. november kl. 20.30 • Rica Klubben
EINAR IVERSEN TRIO
Einar «Pastorn» Iversen - piano
Tine Asmundsen - bass
Svein Christiansen - trommer

Torsdag 24. november kl. 20.30 • Rica Klubben
HAT TRICK
Harald Aadland - piano
Rune Nergaard - bass
Gard Nilsen - trommer

1. juledag kl. 20.00 • Rica Klubben
JULEJAMMEN

2006
Torsdag 26. januar kl. 20.00 • Rica Klubben
DAMP
Asbjørn Lerheim - gitar
Jørgen Munkeby - saksofon
Roger Arntzen - bass
Torstein Lofthus - trommer

Lørdag 28. januar kl. 15.00 • Nøtterøy Kulturhus
SMÅ SANGER MEST I DET BLÅ
Eldbjørg Raknes - sang og live sampling
Siri Gjære - sang
Stian Carstensen - trekkspill

Tirsdag 31. januar kl. 19.30 • Bakkenteigen kulturhus
JAN GUNNAR HOFF og MARIA JOAÒ
Maria Joao - vokal
Jan Gunnar Hoff - piano,
Bjørn Kjellemyr - bass
Mathias Eick - trompet,
Ståle Storløkken - keyboard
Ivar Kolve - marimba/vibrafon
Helge Norbakken - perkusjon,
Bergmund Skaslien - fiolin

Torsdag 2. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
LJILJANA BUTTLER & MOSTAR SEVDAH REUNION

Torsdag 9. februar kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
ATLE LIVE
Atle Sponberg - fiolin
Live Maria Roggen - vokal
Frode Haltli - akkordeon
Mats Eilertsen - bass
Sveinung Bjelland - piano

Torsdag 9. februar kl. 20.30 • Rica Klubben
KJELL GUNNAR HOFF med HALVARD KAUSLAND
Kjell Gunnar Hoff - saksofon
Halvard Kausland - gitar
Magne Arnesen - piano
Agnar Aspaas - bass
Eyvind Olsen Wahl - trommer

Søndag 12. februar kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus eller Spiret
ØYSTEIN SEVÅG

Torsdag 16. februar kl. 20.00 • Rica Klubben
WHISPER NOT
Elin Nygård, Inger S. Fidjeland, Kristina J. Moi - sang
Runar Nørset - piano
Fredrik Sahlander - bass
Jango Nilsen - trommer

Tirsdag 21. februar kl. 20.00 • Rica Klubben
GORDON/LERHEIM/ARNTZEN/MJÅSET JOHANSEN
Jon Gordon - altsax
Asbjørn Lerheim - gitar
Roger Arntzen - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Torsdag 2. mars kl. 20.00
NYNDK
Søren Møller - piano
Ole Mathisen - saksofoner
Chris Washbone - trombone
Per Mathisen - bass
Karsten Bagge - trommer

Fredag 3. mars kl. 21.00 • Spiret
FARMERS MARKET & FILIP SIMEONOV
Trifon Trifonov - saksofon
Filip Simoneov - klarinett, saksofon, trompet
Nils Olav Johansen - gitar, vokal
Stian Carstensen - akkordeon, gitar, banjo,
vokal, fløyte, sekkepipe
Finn Guttormsen - bass, vokal
Jarle Vespestad - trommer

Lørdag 4. mars kl. 20.30 • Spiret
KARL SEGLEM QUARTET
Karl Seglem - tenorsaksofon
Håkon Høgemo - hardangerfele
Gjermund Silset - bass
Olav Torget - guitar
TBA - trommer

Onsdag 8. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SAVINA YANNATOU

Torsdag 9. mars kl. 20.00 • Rica Klubben
FUNKY BUTT
David Gald - tuba
Anders Aarum - piano
Even S. Andersen - trombone
Kåre Nymark jr. - trompet
Vidar Sæther - saksofoner
Knut Lothe - trommer

Tirsdag 14. mars kl. 20.00 • Rica Klubben
NISSE SANDSTRØM KVARTETT
Nisse Sandström - tenorsaksofon
Egil Kapstad - piano
Terje Venaas - kontrabass
Roger Johansen - trommer

Torsdag 16. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SILJE NERGAARD
Silje Nergaard - vokal
Helge Lien - piano
Bjørn Charles Dreyer - gitar
Finn Guttormsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Torsdag 23. mars kl. 20.00 • Rica Klubben
LARS JANSSON TRIO
Lars Jansson - piano
Christian Spering. - bass
Anders Kjellberg - trommer

Torsdag 30. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MERET & ARS VITALIS

Fredag 31. August kl. 20.00 • Maskinistenes hus
UHAMBO

Søndag 16. September kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
FIFLET/HAMRE

Onsdag 19. September kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
RANDI TRYTINGVÅG

Søndag 23. September kl. 20.00 • Hotell Klubben
LAILA DALSETH og PER BORTHEN SWING DEPARTEMENT

Torsdag 27. September kl. 20.00 • Maskinistenes hus
KJERSTI HUKE QUARTET
Steinar Raknes - bass
Vigleik Storaas
Nylander

Fredag 12. Oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
VOCAL SAMPLING

Torsdag 25. Oktober kl. 20.00 • Maskinistenes hus
PETTER WETTRE TRIO
Petter Wettre - Saksofon
Jonas Westergaard - bass
Anders Mogensen - trommer

Torsdag 1. November kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MORTEN GUNNAR LARSEN

Fredag 9. November kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
INDIAN CORE
Fateh Ali - sitar/vokal
Kanchman Babbar - fløyte
Prasenjit Mitra -  tabla
Kjetil Møster - saksofon,
Steinar Raknes - bass
Erlend Slettevoll - piano
Espen Aalberg - trommer

Tirsdag 13. November kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
DIANNE REEVES

Fredag 23. November kl. 20.00 • Maskinistenes hus
ALEX RIEL TRIO
Alex Riel - trommer
Benjamin Koppel - saksofon
Heine Hansen - piano
Jesper Lundgaard - bass

Fredag 1. Desember kl. 20.30 • Maskinistenes hus
RØSHNES JAZZ BAND

Onsdag 12. Desember kl. 20.00 • Maskinistenes hus
LASER
Pauli Lyytinen (Finland) – saksofoner
Sigur∂ur Rögnvaldsson (Island) – gitar
Jo Berger Myhre (Norge) – kontrabass
Andreas Werliin (Sverige) – trommer

2007
Tirsdag 23. Januar • Maskinistenes hus
VINYLKLUBB

Tirsdag 30. januar kl. 20.30 • Maskinistenes hus
MOTIF - MED MATHIAS EICK
Atle Nymo - tenorsaksofon/bassklarinett
Mathias Eick - trompet            
Håvard Wiik - piano
Ole Morten Vågan - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Onsdag 5. februar kl. 20.30 • Nøtterøy Kulturhus
DOBET GNAHORÉ
- World music på Nøtterøy Kulturhus

Onsdag 7. februar kl. 19.00 • Oseberg kulturhus
LARS MARTIN MYHRE KVARTETT
Lars Martin Myhre - sang og gitar
Terje Johansen  - gitar og trompet
Svein Olav Blindheim - bass

Torsdag 8. februar kl. 20.30 • Maskinistenes hus
ROGER JOHANSEN GROUP
Roger Johansen - trommer
Marit Sandvik - vokal
Tore Brunborg - saksofon
Jon Eberson - gitar
Sondre Meisfjord -  bass

Fredag 9. februar kl. 20.30 •  Maskinistenes hus
FRØY ÅGRE OFFBEAT
Frøy Aagre - saksofoner
Andreas Ulvo Langnes - piano
Lars Martin Vik - bass
Freddy Augdal - trommer

Lørdag 10. februar kl. 19.00 • Oseberg kulturhus
SHEBOP BIG BAND med VIGGO SANDVIK
Solister:
Viggo Sandvik - trompet
Beate Elstad - saksofon

Tirsdag 20. februar • Maskinistenes hus
VINYLKLUBB

Torsdag 1. mars kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
CHRISTINA BJORDAL
Christina Bjordal - vokal
Harald Levang - trommer og perkusjon
Espen Eriksen - piano
Ole Marius Sandberg - bass

Søndag 4. mars kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
KRISTIN ASBJØRNSEN
Kristin Asbjørnsen - vokal
Jarle Bernhoft - gitarer, bass, vokal
Jostein Ansnes - gitarer, lap steel, vokal
Knut Aalefjær - perkusjon

Tirsdag 6. mars kl. 20.30 • Maskinistenes hus
KRISTIN SEVALDSEN
Kristin Sevaldsen - saksofon
Dag Stokke - tangenter
Herman Schulz - bass
Freddy A. Wike - trommer

Tirsdag 13. mars • Maskinistenes hus
VINYLKLUBB

Torsdag 15. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE BIG GUMBO SHOW

Tirsdag 20. mars kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
MARIA DE BUENOS AIRES
- Tidenes tango-opera

Onsdag 28. mars kl 20.30 • Maskinistenes hus
BUSHMANS REVENGE
Even Hermansen - gitar
Rune Nergaard - bass
Gard Nilssen - trommer

Skjærtorsdag 5. april kl. 21.00 • Maskinistenes hus
PÅSKEJAMMEN
- ny tradisjon setter seg

Torsdag 6. september kl. 20.30 • Maskinistens hus
ARILD ANDERSEN TRIO
Arild Andersen - bass
Tommy Smith - saksofon
Paolo Vinaccia - trommer

Onsdag 19. september kl. 20.30 • Nøtterøy Kulturhus
BILL WYMAN’S RHYTHM KINGS
Bill Wyman - bass
Eddie Floyd - vokal
Albert Lee - gitar/vokal
Andy Fairweather Low - gitar/vokal
Chris Stainton - piano/keyboards
Georgie Fame - orgel/vokal
Graham Broad - trommer

Søndag 23. september kl. 20.30 • Maskinistenes hus
JAN LUNDGREN TRIO
Jan Lundgren - piano
Jacob Fischer - gitar
Mads Vinding - bass

Onsdag 26. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
STING PÅ NORSK
Kjell Inge Torgersen - sang og tekster
Aril Schøld - gitar og arrangementer
Magnhild Mo - cello
Karl-Dag Kjosavik - kontrabass
Bjarte Mo - fiolin

Torsdag 27. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
DAG ARNESEN TRIO
Dag Arnesen - piano
Terje Gewelt - bass
Pål Thowsen - trommer

Onsdag 10. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TORD GUSTAVSEN TRIO
Tord Gustavsen - piano
Jarle Vespestad - trommer
Harald Johnsen - kontrabass

Lørdag 20. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MARTIRIO & SON DE LA FRONTERA
Martirio - vokal
Raul Rodriguez - tres (cubansk, trestrengs gitar)
Paco de Amparo - flamencogitar
Moi de Moron - klapping, vokal, perkusjon
Pepe Torres - klapping, flamencodans
Manuel Flores - klapping, perkusjon

Onsdag 31. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MUSIC FOR A WEILL
Tora Augestad - vokal
Stian Carstensen - akkordion
Mathias Eick - trompet
Martin Taxt - tuba
Pål Hausken - trommer

Tirsdag 6. november kl. 21.00 • Maskinistenes hus
PETTER WETTRE
Petter Wettre - saksofoner
Erlend Slettevold- piano
Jonas Westergaard - bass
Anders Mogensen - trommer

Onsdag 14. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MAJKEN SWING SOCITETY
Majken Christiansen - vokal
Frode Kjekstad - gitar
Tore Sandnæs - piano
Stig Hvalryg - kontrabass
Torstein Ellingsen - trommer

Lørdag 10. november kl. 21.00 • Oseberg Kulturhus
TØNSBERG SOCIETY OF JAZZ & POETRY - 40-årsjubileum
Bjørn Floberg
Ellen Horn
Elfi Sverdrup
Ditlef Eckhoff - trompet
Einar «Pastor’n» Iversen - piano
Agnar Aspaas - bass
Jon Christensen - trommer

Onsdag 28. november kl. 20.30 •  Maskinistenes hus
HANS MATHISEN KVARTETT
Hans Mathisen - gitar
Per Mathisen - bass
Olga Konkova - piano
Per Oddvar Johansen - trommer

1. juledag kl. 20.00 til 03.00 • Rica Klubben Hotell
JULEJAM

2008
Tirsdag 22. januar, kl. 19.30 • Maskinistens Hus
TØNSBERG STORBAND + TONEHEIM STORBAND.

Tirsdag 5. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
Bugge Wesseltoft - piano
Håkon Kornstad - saksofoner
Jan Martin Vågen - Visuelle virkemidler
Stig Henriksen - Lyd

Onsdag 6. februar kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
SPRING FEATURING ANDREA PARKINS
Anders Banke - klarinetter/saksofoner
Torben Snekkestad - saksofoner
Jonas Westergaard - bass
Peter Bruun - trommer/perkusjon
Andrea Parkins - midi-trekkspill og elektronikk

Onsdag 13. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BEADY BELLE
Beate Lech - vokal
Jørn Øien - tangenter
Marius Reksjø - bass
Erik Holm - trommer

Onsdag 27. februar kl. 20.30 • Maskinistenes hus
MOTIF
Atle Nymo - tenorsaksofon/bassklarinett
Mathias Eick - trompet
Håvard Wiik - piano
Ole Morten Vågan - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Onsdag 5. Mars kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
MORTEN GUNNAR LARSEN og BUTCH THOMPSON
Morten Gunnar Larsen - piano
Butch Thompson - piano

Torsdag 6. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
EPLE TRIO
Andreas Ulvo - piano
Sigurd Hole - bass
Jonas Howden Sjøvaag - trommer

Lørdag 8. mars kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE REAL GROUP
Johanna Nyström
Katarina Henryson
Anders Edenroth
Peder Karlsson
Anders Jalkéus

Skjærtorsdag 20. mars kl. 21.00 • Maskinistenes Hus
PÅSKEJAMMEN
Terje Johannesen - trompet og gitar
Olaf ”Knerten” Kamfjord - bass
Andreas Lønmo Knudsrød - trommer

Onsdag 2. April kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
MAGNE ARNESEN KVARTETT
Magne Arnesen - piano
Odd Riisnæs - saksofon
Terje Venaas - bass
Eyvind Wahlen - trommer

Torsdag 10. April kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
NURU KANE & BAYEFALL GNAWA
Nuru Kane - vokal, guimbri, gitar, ankelbjeller
Thierry Fournel - vokal, gitar, oud, sanza
Abdelkader Tab - vokal, kalabass, darbuka, cacabas
Jawad El Garouge - cacabas, guimbri,vokal
Adama M’boup - kalabass, djembe, vokal
Mamadou Sarr - kalabass, djembe, vokal

Onsdag 16. april kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
MARIT SANDVIK BAND
Marit Sandvik - vokal
Henning Gravrok - saksofoner
Eivind Valnes - tangenter
Sigurd Ulveseth - bass
Finn Sletten - trommer

Torsdag 24. April kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
HERRENE I HAVEN
Terje Johannesen - trompet og gitar
Reidar Stensvold - sang og gitar
Dag Einar Eilertsen - trombone
Olaf «Knerten» Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Onsdag 30. April kl. 20.30 • Maskinistenes hus
STRING ZONE
Stig Roar Wigestrand - fiolin
Øivind Wang Tollefsen - gitar
Per Einar Watle - gitar
Per Mathisen - bass

Fredag 29. aug. kl. 20.00 • Støperiet
HERRENE I HAVEN
– nyslipp av CD
Terje Johannesen - trompet og gitar
Reidar Stensvold - sang og gitar
Olaf «Knerten» Kamfjord - bass
Jon Rosslund - trommer

Lørdag 30. aug. kl. 20.00 • Støperiet
MINNEKONSERT FOR ANDRÉ VROLIJK
Tiger City Jukes, Eagle Ridin’ Papas, mfl.

Torsdag 4. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
NYMARK COLLECTIVE
Kristin Asbjørnsen - vokal
Kåre Nymark jr. - trompet
Tord Gustavsen - piano
Mats Eilertsen - bass
Kenneth Ekornes trommer

Onsdag 10. september kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
KATRINE MADSEN
Katrine Madsen - vokal
Jacob Chrisoffersen - piano
Jesper Bodilsen - bass
Jonas Johansen - trommer

Onsdag 24. september kl. 20.30 • Maskinistenes hus
TERJE GEWELTS SMALL WORLD
Terje Gewelt - bass
Bjørn Klakegg - gitar
Kenneth Ekornes - trommer og perkusjon

Torsdag 25. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MEZZOFORTE
Johann Asmundsson - bass
Eythor Gunnarsson - keyboards
Fridrik Karlsson - gitar
Gulli Briem - trommer

Onsdag 8. oktober kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
JONAS KULLHAMMAR QUARTET
Jonas Kullhammar - tenorsaksofon
Torbjørn Gulz - piano/tenorsaksofon
Torbjørn Zetterberg - bass
Jonas Holgersson - trommer

Torsdag 9. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SAGN OG ARV 2008 – Arild Andersens bestillingsverk i ny tapning
Arild Andersen - bass
Kirsten Bråten Berg - vokal
Paolo Vinaccia - trommer og perkusjon
Bendik Hofset - saksofon
Georg Wadenius - gitar

Onsdag 22. oktober kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
KJERSTI STUBØ med SVEIN OLAV HERSTAD TRIO
Kjersti Stubø - vokal
Svein Olav Herstad - piano
Daniel Frank - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Onsdag 29. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ERLEND SKOMSVOLL PROSJEKT
Erlend Skomsvoll - piano m.m.
Ola Kvernberg - fiolin
Ole Morten Vågan - bass
Børge Fjordheim - trommer

Lørdag 1. november kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
TAKE 6
Alvin Chea
Cedric Dent
Claude McKnight
David Thomas
Joel Kibble
Mark Kibble

Onsdag 5. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ODEON JAZZ QUINTET
Morten Gunnar Larsen - piano
Øistein Isachsen - klarinett
Gunnar Gotaas - trombone
Børre Frydenlund - mandola/banjo/vokal
Kenneth Ekornes - perkusjon

Tirsdag 11. november kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
ESPEN RUDS SVARTTROST
John Pål Inderberg - barytonsaksofon
Rob Waring - vibrafon
Christian Haug - gitarer
Terje Gewelt - bass
Espen Rud - trommer

Onsdag 19. november kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
HELGE LIEN TRIO
Helge Lien - piano
Frode Berg - bass
Knut Aalefjær - trommer

Onsdag 28. november kl. 20.30 • Maskinistenes hus
MATTO MOLTO
Bendik Hovik Kjeldsberg - trommer, perkusjon, elektronikk, tangenter
Morten Smith Lien - saksofoner, melodika, microKorg
Henrik Schmidt - gitar
Jonas Lundekvam - el-piano, gitar, vokal
Alexander Westbye - bass
Sigurd Nybø - trombone

3. desember kl. 20.30 • Maskinistenes Hus
TØNSBERG STORBAND OG UNGDOMMEN

13. desember
BA-JAZZ
Dag Einar Eilertsen - trombone, vokal og piano
Helge Christensen - slagverk og vokal
Olaf Knerten Kamfjord - kontrabass og vokal

Første juledag kl. 21.00 til 03.00 • Rica Klubben
JULEJAMMEN

2009
Tirsdag 27. januar kl. 19.00 Svend Foyns arbeiderboliger, Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Onsdag 4. februar kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
FRØY AAGRE BAND
Frøy Aagre - saksofon
Andreas Ulvo - piano
Audun Ellingsen - bass
Freddy Wike - trommer

Tirsdag 31. mars kl. 19.00 Svend Foyns arbeiderboliger, Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Tirsdag 10. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
CAROLINE HENDERSON
Caroline Henderson - vokal
Anders Christensen - bass
Nicolaj Hess - piano
Jochen Ruechert - trommer

Onsdag 18. februar kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
HANS MATHISEN KVARTETT
Hans Mathisen - gitar
Per Mathisen - bass
Olga Konkova - piano
Per Oddvar Johansen - trommer

Tirsdag 24. februar kl. 19.00 Svend Foyns arbeiderboliger, Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Lørdag 28. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MARI BOINE
Mari Boine - sang
Inga Juuso - joik
Brita Pollan - forteller
Georg Buljo - gitar
Gunnar Augland - perkusjon

Onsdag 4. mars kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
HELLE BRUNVOLL OG HALVARD KAUSLAND
Helle Brunvoll - vokal
Halvard Kausland - gitar
Tore Johansen - trompet
Magne Arnesen - piano
Agnar Aspaas - bass
Roger Johansen - trommer
Håvard Fossum - tenorsax

Tirsdag 24. mars kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
UNGDOMSPROSJEKT
- med Dag Einar Eilertsen og Frode Grøtting + Splashgirl
Andreas Løwe - piano
Jo Berger Myhre - kontrabass
Andreas Lønmo Knudsrød - trommer

Onsdag 1. april kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
JACOB YOUNG GROUP MED MATHIAS EICK
Jacob Young - gitar
Mathias Eick - trompet
Vidar Johansen - bassklarinett, saksofon
Mats Eilertsen - bass
Jon Christensen - trommer og perkusjon
Paolo Vinaccia - trommer og perkusjon

Skjærtorsdag 9. april kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
PÅSKEJAM

Torsdag 16. april kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
LINE HORNTVETH OG TERJE JOHANNESEN
Line Horntveth - vokal, tuba
Terje Johannesen - trompet og gitar
+ en rekke musikere

Lørdag 18. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
KAADA ORKESTER
- multimedial opplevelse
John Erik Kaada
Hanne Rekdal
Sigrun Tara Øverland
Jane Helen Johansen
Guro Skumsnes Moe
Renate Engevold
Børge Fjordheim
Børre Mølstad

Onsdag 22. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SILJE NERGAARD
Silje Nergaard - vokal
Helge Lien - piano
Håvar Bendiksen - gitar/kor
Finn Guttormsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Lørdag 25. april kl. 18.00 • Quality Hotel Klubben
STORBANDTREFF
- Vestfold-storband møtes på Klubben

Tirsdag 28. april kl. 19.00 Svend Foyns arbeiderboliger, Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Torsdag 30. april kl. 20.00 • Støperiet
Ungdomsprosjekt, Kamfjord/Klakegg/Rosslund/Johannesen og Tønsbergs Blad nachspiel.

Lørdag 2. mai kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
HOVEDØEN SOCIAL CLUB

Lørdag 9. mai kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BOBBY MCFERRIN

Torsdag 3. september kl 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - gitar
Finn Hauge - fiolin
+ PER BORTHEN SWING DEPARTMENT med LAILA DALSETH

Onsdag 9. september kl 20.00 • Maskinistenes Hus
BRAZZ BROS
- med Hans Mathisen og andre gjester

Torsdag 10. september kl 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
Marinemusikken med Nils Landgren

Torsdag 17. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
YTRE SULØENS JASS-ENSEMBLE med TRICIA BOUTTÉ

Tirsdag 22. september kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
BLUE SONIC FUEL - med Staffan William-Olsson
Staffan William-Olsson - gitar
Roy Powell - B3-orgel
Andreas Bye - trommer

Søndag 27. september kl. 19.00 • Maskinistenes Hus
PETTER WETTRE SOLO
+ Ungdomskveld / Åpen scene

Tirsdag 29. september kl 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBBEN

Lørdag 3. oktober kl 19.00 • Gamle ballsal på Quality Hotel Klubben
Urijazz 30 år - Jubileumsfest med Kjersti Stubø Kvartett

Onsdag 7. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SOLVEIG SLETTAHJELL SLOW MOTION ORCHESTRA
- Tarpan Seasons

Onsdag 14. oktober kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
JUBILEUMSKONSERTEN - URIJAZZ 30 ÅR
Electric Blue
Mathias Eick og Alex Acuña
Jan Gunnar Hoff
Mathias Eick
Per Mathisen
Alex Acuña
Jarle Bernhoft
Frode Alnæs

Søndag 18. oktober kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
PETTER WETTRE DUO
Petter Wettre - saksofon
Jason Rebello - piano

Onsdag 21. oktober kl 20.00 • Maskinistenes Hus
Enrico Pieranunzi - piano
Terje Gewelt - bass
Anders Kjellberg - trommer

Søndag 25. oktober kl 19.00 Maskinistenes Hus
Ungdomskveld /Åpen scene

Tirsdag 27. Oktober kl 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
Vinylklubben

Torsdag 29. oktober kl 20.00 Nøtterøy Kulturhus
GLOBAL HOUSE BAND
Øystein Sevåg - piano
Petter Wettre - saksofon
Zotora Nygård - didjeridoo
Ole Marius Melhuus - bass
Andreas Bye - trommer

Torsdag 5. november kl 20.30 • Støperiet
MOTIF - MED MATHIAS EICK/JAN MEHLUM
Mathias Eick - trompet
Atle Nymo - saksfon, klarinett
Håvard Wiik - piano
Eivind Lønning - trompet
Håkon Mjåset Johansen - trommer
Ole Morten Vågan - bass

Fredag 6. november kl 20.30 • Støperiet
ODD BØRRETZEN/ROBERTO PONZATO
Lars Martin Myhre/Ingvar Hovland - Kårner kafé
Olav Knerten Kamfjord - bass
Terje Johannesen - gitar, trompet
Jon Rosslund - trommer

Lørdag 7. november kl 20.30 • Støperiet
TRIZTAN VINDTORN - en hyllest!
Elfi Sverdrup
Torgeir Rebolledo Pedersen
Thor Sørheim
Geirr Johnson.

Onsdag 11. november kl 20.00 • Maskinistenes Hus
SNEKKESTAD/STRØNEN/KJÆRGAARD/KOICHI
Makigami Koichi - vokal
Torben Snekkestad - saksofon
Thomas Strønen – trommer
+ WAGON 8
- med Dag Einar Eilertsen

Tirsdag 17. november kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TØNSBERG STORBAND med AB UND ZU
Anne Marie Giørtz - vokal

Lørdag 21. november kl. 13.00 • Tønsberg og Nøtterøy bibliotek
BA-JAZZ

Tirsdag 24. november kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger, Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Søndag 29. november kl 19.00 Maskinistenes Hus
UNGDOMSKVELD / ÅPEN SCENE

Onsdag 2. desember kl 20.00 • Maskinistenes Hus
PETTER WETTRE TRIO
Petter Wettre - saksofon
Kim Johannesen - gitar
Paolo Vinaccia - trommer. Et utsøkt ensemble!

Torsdag 10. desember kl 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BUGGE WESSELTOFT
- It’s snowing on my piano

Onsdag 16. desember kl 20.00 • Maskinistenes hus
EPLE TRIO
Andreas Ulvo - piano
Sigurd Hole - bass
Jonas Howden Sjøvaag - trommer

Mandag 21. desember kl. 19.00 • Tønsberg og Nøtterøy bibliotek
TØNSBERG STORBAND
- tre jubilanters julekonsert

Første juledag, fredag 25. desember.
JULEJAMMEN

2010
Søndag 24. januar kl. 19.00 • Nøtterøy kirke
Terje Johannesen
Torben Snekkestad
Thomas Strønen
Trygve Seim
Frode Haltli

Onsdag 3. februar kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
HANS ULRIK NORDIC ENSEMBLE
Hans Ulrik - saksofon
Kasper Tranberg - trompet
Niclas Knudsen - gitar
Jesper Lundgaard - bass
Audun Kleive - trommer

Torsdag 4. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ARY MORAIS & BAND

Tirsdag 9. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE HAVANA KINGS OF SALSA

Onsdag 3. mars kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
TØNSBERG STORBAND
- med Terje Johannesen og Knut Eide

Tirsdag 23. februar kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
Vinylklubb

Onsdag 10. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TORD GUSTAVSEN ENSEMBLE
Tord Gustavsen - piano
Kristin Asbjørnsen - vokal
Tore Brunborg - saksofon
Mats Eilertsen - bass
Jarle Vespestad - trommer
Cecilie Jørstad - tekstresitasjon

Lørdag 13. mars kl. 20.00 • Støperiet
MOTORPSYCHO og SUPERSILENT

Tirsdag 23. mars kl. 18.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
ÅRSMØTE I URIJAZZ + VINYLKLUBB

Onsdag 24. mars kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
HÅVARD STUBØ QUARTET
Håvard Stubø - gitar
Torbjörn Zetterberg - bass
Håkon Mjåset Johansens - trommer

Skjærtorsdag, 1. april kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
PÅSKEJAMMEN

Onsdag 7. april kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
BMX med PER JØRGENSEN
Per Jørgensen - trompet
Njål Ølnes - saksofon
Thomas Dahl - gitar
Øyvind Skarbø - trommer

Fredag 9. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
RAKIJA

Tirsdag 13. april kl. 19.00 • Maskinistenes Hus
VESTFOLD UNGDOMSSTORBAND
+ Åpen scene

Tirsdag 20. april kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Onsdag 21. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
OMARA PORTOUNDO

Fredag 30. april
Natt til 1. mai i Støperiet

Tirsdag 31. august kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Onsdag 1. september kl. 19.30 •  Slagen kirke
ODEON JAZZ QUINTET
Øistein Isachsen - klarinett
Gunnar Gotaas - trombone
Morten Gunnar Larsen - piano
Børre Frydenlund - banjo/ mandola/ vokal
Birger Mistereggen - trommer/ vokal.

Tirsdag 14. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BASIX

Onsdag 22. september kl. 20.00 •  Maskinistenes Hus
STAFFAN WILLIAM-OLSSON/NUSSBAUM/BODILSEN
Staffan William-Olsson - gitar
Jesper Bodilsen -  bass
Adam Nussbaum - trommer

Fredag 24. september kl. 21.00 • Stallen i Horten
MATHIAS EICK QUINTET
Mathis Eick - trompet
Andreas Ulvo - tangenter
Audun Erlien - bass
Torstein Lofthus - trommer
Erland Dahlen -  trommer

Søndag 26. september kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
GJERMUND LARSEN TRIO

Tirsdag 28. september kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Lørdag 16. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
KATIA GUERREIRO

Tirsdag 19. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
IN THE COUNTRY
Morten Qvenild - piano
Andreas Mjøs - vibrafon
Roger Arntzen - bass
Paal Hausken - trommer

Torsdag 21. oktober kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
STOCKHOLM SWING ALL STARS

Tirsdag 26. oktober kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Fredag 22. oktober kl. 22.00 • Maskinistenes Hus
MATHIAS STUBØ/PROVIANT AUDIO

Lørdag 6. november kl. 20.00 • Støperiet
TØNSBERG STORBAND 25 ÅR!
- med Vestfold ungdomsstrykere, Ungdomsstorbandet

Tirsdag 9. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE MANHATTAN TRANSFER

Onsdag 10. november kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
BJØRN ALTERHAUG QUINTET
John Pål Inderberg - barytonsaksofon
Frode Nymo - saksofon
Vigleik Storås på piano
Bjørn Alterhaug - bass
Erik Nylander - trommer

Fredag 12. november kl. 21.00 • Stallen i Horten
CARSTEN DAHL

Torsdag 18. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
HANNE BOEL & JACOB KARLZON
Hanne Boel - vokal
Jacob Karlzon - flygel

Onsdag 1. desember kl. 20.00 • Maskinistenes Hus
TRIO DE JANEIRO
Anne Marie Giørtz - vokal
Tom Lund - gitar
Sveinung Hovensjø - bass

Tirsdag 7. desember kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Lørdag 25. desember kl. 21.00 • Oseberg Kulturhus
JULEJAMMEN
- i samarbeid med Slottsfjell

Tirsdag 28. desember kl. 21.00 • Maskinistenes Hus
ROMJULSJAMMEN

2011
Tirsdag 25. januar kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Torsdag 27. januar kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
JOANNA MACGREGOR

Fredag 28. januer kl. 21.00 • Nøtterøy Kulturhus
STEFAN SUNDSTRÖM

Torsdag 3. februar kl. 20.00 • Total Utested
THE REAL THING

Søndag 13. februar kl. 17.30 • Nøtterøy Kulturhus
INTERACTIVO

Tirsdag 15. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
MARINEMUSIKKEN
- solistkonsert med bl.a. Mathias  Stubø

Onsdag 16. februar kl. 20.00 • Fagertun
HÅKER FLATEN / KORNSTAD

Tirsdag 22. februar kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Onsdag 23. februar kl. 21.00 • Total Utested
HADDY N’JIE

Torsdag 10. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BO KASPERS ORKESTER

Fredag 18. mars kl. 19.30 • Nøtterøy Kulturhus
MARINEMUSIKKEN med NOORA NOOR
- Porgy & Bess

Fredag 25. mars kl. 21.00 • Støperiet
LARS MARTIN MYHRE

Tirsdag 29. mars kl. 19.00 • Svend Foyns arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Onsdag 30. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
CORNELIS
- med Hank fra helvete og Cornelis-filmen og Jack Vreeswijk

Fredag 8. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TIMELESS TALES
- Marinemusikken, Hans Mathisen, Kåre Konradi

Torsdag 14. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TERJE RYPDAL

Torsdag 21. april kl. 21.00 • Total Utested
PÅSKEJAM

Fredag 29. april  kl. 20.00 • Støperiet
STEFANO BOLLANI TRIO
FUNKY HOT GRITS

Lørdag 30. april kl. 21.00 • Støperiet
ANNA STADLING

Onsdag 31. august kl. 19.00 • Slagen kirke
ODEON JAZZ QUINTET
Morten Gunnar Larsen - flygel
Øistein Isachsen - klarinett
Gunnar Gotaas - trombone
Børre Frydenlund - banjo, mandola, vokal
Birger Mistereggen - trommer, vokal

NWAV
Magne Arnesen - flygel
Roy Nikolaisen - trompet
Terje Venaas - bass
Eyind Wahlen - trommer

Torsdag 8. september kl. 20.00 • Cafe-m
KJERSTI STUBØ KVARTETT
Kjersti Stubø - vokal
Jørn Øien - flygel
Jon Rune Strøm - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Fredag 23. september kl. 21.00 • Total
TORUN ERIKSEN

Tirsdag 27. september kl. 19.00 • Svend Foyns Arbeiderboliger
VINYLKLUBB

Torsdag 29. september kl. 20.00 • Cafe-m          
ALBATROSH
Eyolf Dale - flygel
André Roligheten - saksofoner

Lørdag 8. oktober NB! kl. 21.00 • Cafe-m
SOLID! - med Seamus Blake
Seamus Blake - saksofoner
Daniel Buner Formo - Hammond B3-orgel
Bjørn Vidar Solli - gitar
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Torsdag 13. oktober kl. 20.00 • Cafe-m
KARL SEGLEM ACOUSTIC QUARTET
Karl Seglem - saksofoner
Andreas Ulvo - flygel
Sigurd Hole - bass
Jonas Sjøvaag - trommer

Onsdag 19. oktober kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
ISGLEM
Terje Isungset - rytmeinstrumenter og munnharpe
Karl Seglem - saksofoner og bukkehorn

Torsdag 20. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
OLA KVERNBERG
Ola Kvernberg - fioliner, mandolin
Bergmund Skaslien - fioliner
Håkon Kornstad - saksofon
Eirik Hegdal - saksofon
Mathias Eick - trompet
Ingebrigt Håker Flaten - bass/elektronikk
Ole Morten Vågan - bass/elektronikk
Torstein Lofthus - trommer
Erik Nylander - trommer/perkusjon

Fredag 21. oktober kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE BUDDY HOLLY CONSERT
Heine Totland - sang, gitar
Børre Flyen - trommer
Roger Alan Ivin - bass
Torbjørn Alsos Raae - gitar
Solveig Andsnes - vokal
Bendik Brænne - sax
Ingeborg Sundrehagen Raustøl - vokal
Torbjørn Kvamme - keyboards

Tirsdag 25. oktober kl. 19.00 • Svend Foyns Arbeiderboliger
Vinylklubb

Søndag 30. oktober kl. 19.00 • Total
VESTFOLD UNGDOMSSTORBAND 
ledet av DAG EINAR EILERTSEN

Torsdag 3. november kl. 20.00 • Cafe-m
EMILIE & JON CHRISTENSEN KVARTETT
Emilie Christensen - vokal
Jon Christensen - trommer

Onsdag 9. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
LIVELIEN
Live Maria Roggen - sang
Helge Lien - piano

Onsdag 16. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE BRASS BROTHERS med POVL DISSING
Torsdag 24. november kl. 20.00 • Cafe-m
GRETCHEN PARLATO

Tirsdag 29. november kl. 19.00 • Svend Foyns Arbeiderboliger

Vinylklubb

Fredag 2. desember NB! kl. 21.00 • Cafe-m
JAZZCODE
Lars Jansson - flygel
Knut Riisnæs - saksofoner
Carl Størmer - trommer
Mats Eilertsen - bass

Lørdag 10. desember kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE TIGER LILLIES

Tirsdag 13. desember kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
BUGGE WESSELTOFT

Torsdag 15. desember kl. 19.30 • Tønsberg og Nøtterøy bibliotek

TØNSBERG STORBAND

2012

Fredag 6. januar kl. 23.00 • Total
JØRGEN MUNKEBY med «BLACKJAZZ»

Torsdag 26. januar kl. 20.00 • Cafe-m
FLIFLET/HAMRE
Gabriel Fliflet - trekkspill
Ole Hamre - slagverk

Fredag 27. januar kl. 19.30 • Oseberg kulturhus
«MADE IN TØNSBERG» - stormønstring av Tønsbergs musikkmiljø.
Terje Johannesen, Dag Einar Eilertsen, Frøy Aagre, Torben Snekkestad, Frode Grøtting, Søren Kjærgaard (Danmark), Knerten Kamfjord, Thomas Strønen og Jon Rosslund.
Andre medvirkende på scenen - Elfi Sverdrup, Mia Bull Gundersen, Kjersti Stubø, Stein Erik Lunde, Kim Ljung, Odd Børretzen, Per Fredrik Kjølner, Frank Lie, Line Horntveth, Lars Bremnes, Linda Kvam, Lars Martin Myhre og Sjøbodkoret.

Fredag 27. januar kl. 23.00 • Total
MATHIAS STUBØ - PROVIANT AUDIO

Lørdag 28. januar kl. 14.00 og 16.00 • Cafe-m
BARNETIMEN FOR DE MINSTE
Stein Erik Lunde
Olaf «Knerten» Kamfjord
Dag Einar Eilertsen
Reidar Vinje Stensvold
Terje Johannesen.

Lørdag 28. januar kl. 19.00 • Cafe-m
THE LIVING ROOM TRIO
Søren Kjærgaard - piano
Torben Snekkestad - saksofon
Thomas Strønen - trommer

Søndag 29. januar kl. 17.00 • Total
NOPA - seminar om rettigheter for komponister og tekstforfattere

Søndag 29. januar kl. 21.00 • Total
JAGA JAZZIST

Torsdag 9. februar kl. 20.00 • Cafe-m
Tommy Smith - saksofon
Arild Andersen - bass
Paolo Vinaccia - trommer

Fredag 17. februar kl. 20.00 • Cafe-m
SINNE EEG KVARTETT
Sinne Eeg - vokal
Jacob Christoffersen - flygel
Thomas Fonnesbæk - bass
Janus Templeton - trommer.

Torsdag 1. mars kl. 20.00 • Cafe-m
SIDSEL ENDRESEN OG OLGA KONKOVA

Fredag 2. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ANNBJØRG LIEN BAND

Fredag 9. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
HOT CLUB DE NORVÈGE
Jon Larsen - gitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aabostad - gitar
Finn Hauge - fiolin
Adrien Moignard - gitar
Marius Apostol -  fiolin.

Fredag 16. mars kl. 20.00 • Cafe-m
PAOLO FRESU med SUBTRIO
Paolo Fresu - trompet
John Pål Inderberg - barytonsaksofon
Svein Folkvord - bass
Stein Inge Brækhus - trommer.

Fredag 23. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
Ladies and Gentlemen

Torsdag 12. april kl. 20.00 - Cafe-m
RUNE KLAKEGG TRIO
Rune Klakegg - piano
Jan Olav Renvåg - bass
Roger Johansen - trommer

Onsdag 18. april kl. 20.00 • Cafe-m
1, 2, 3 - FOLK & JOIK & JAZZ

Elfi Sverdrup - vokal

Inga Juuso - vokal
Steinar Raknes - bass

John Pål Inderberg - saksofon
Steinar Raknes - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Onsdag 25. April kl. 20.00 • Total
TØNSBERG STORBAND
- med Staffan William-Olsson

Fredag 27. april kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
ALTAN

Torsdag 10. mai kl. 20.00 • Cafe-m
SKY DIVE MED MATS EILERTSEN
Tore Brunborgs - saksofon
Alexi Tuomarila - flygel
Thomas T. Dahl - gitar
Mats Eilertsen - bass
Olavi Louhivuori - trommer

Torsdag 30. august kl. 20.00 • Cafe-m
COME SHINE
Live Maria Roggen - vokal
Erlend Skomsvoll - piano
Sondre Meisfjord - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Søndag 16. september kl. 19.00 • Slagen kirke
MEADOW
John Taylor - flygel
Tore Brunborg - saksofon
Thomas Strønen - trommer

Torsdag 20. september kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
SUSANNE SUNDFØR BAND

Tirsdag 25. September kl. 19.00 • Svend Foyns Arbeiderboliger
VINYLKLUBBEN

Torsdag 27. september kl. 20.00 • Cafe-m
Marius Noss Gundersen - gitar
Tomas Moss - foto
Scott Feiner - pandeiro

Torsdag 4. oktober kl. 20.00 • Cafe-m
THE CORE
Jørgen Mathisen - saksofoner
Erlend Slettevoll - piano,
Jon Rune Strøm - bass
Espen Aalberg - trommer

Søndag 7. oktober kl. 19.00 • Slagen kirke
TANDBERG/BORVIK
Svein Erik Tandberg - orgel
Steinar Borvik - saksofon

Torsdag 11. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TORD GUSTAVSEN KVARTETT
Tord Gustavsen - piano
Tore Brunborg - saksofon
Mats Eilertsen - bass
Jarle Vespestad -trommer

Onsdag 24. oktober kl. 20.00 • Papirhuset
TØNSBERG STORBAND
Jeanette Kristiansen og Knut Eide - vokal

Torsdag 25. oktober kl. 19.00 • Cafe-m
DET NORSKE POESI OG SATIREORKESTERET
Dagfinn Nordbø
Vigleik Storaas - piano
Gaute Storaas - bass

Tirsdag 30. Oktober kl. 19.00 • Svend Foyns Arbeiderboliger
VINYLKLUBBEN

Torsdag 1. november kl. 20.00 • Cafe-m
LARS MARTIN MYRHE
- alene med to gitarer

Torsdag 8. november kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
DAG EINAR EILERTSEN «360»
VESTFOLD UNGDOMSSTORBAND

Søndag 11. november kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
TAKE 6

Torsdag 15. november kl. 20.00 • Cafe-m
Steve Dobrogosz - piano
Anna Christoffersson - vokal

Tirsdag 27. November kl. 19.00 • Svend Foyns Arbeiderboliger
VINYLKLUBBEN

Torsdag 29. november kl. 20.00 • Cafe-m
ATOMIC
Paal Nilssen-Love
Ingebrigt Håker Flaten
Håvard Wiik
Fredrik Ljungkvist

Onsdag 12. desember kl. 19.30 • Tønsberg og Nøtterøy bibliotek
JULEKONSERT MED TØNSBERG STORBAND
Jeanette Kristiansen og Knut Eide - vokal

2013
Lørdag 26. januar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
KARIN KROG og MORTEN GUNNAR LARSEN

FRØY AAGRE og ANDREAS ULVO

Torsdag 31. januar kl. 20.00 • Cafe-m
INGER MARIE GUNDERSEN
Oscar Janson - piano
Per Willy Aaserud -  trompet

Fredag 1. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
CLANNAD

Fredag 8. februar kl. 20.00 • Cafe-m
FRØYDIS GRORUD KVARTETT
Frøydis Grorud - saksofoner
Torjus Vierli - piano
Magne Tormodsæter - bass
Torstein Lofthus - trommer

Lørdag 9. februar kl. 16.00 • Nøtterøy Kulturhus
GURO VON GERMETEN &
SCHWINDELFREI KVARTETT

Lørdag 23. februar kl. 20.00 • Cafe-m
NAOKO SAKATA TRIO
Naoko Sakata - piano
Anton Blomgren - bass
Johan Birgenius - trommer

Torsdag 14. mars kl. 20.00 • Cafe-m
MOPTI
Harald Lassen - saksofon
Kristoffer Eikrem - trompet
David Aleksander Sjølie - gitar
Christian Meaas Svendsen - bass
Andreas Wildhagen - trommer

Lørdag 16. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
HEINE TOTLAND
- The Buddy Holly Concert

Torsdag 4. april kl. 20.00 • Cafe-m
HANNA PAULSBERG CONCEPT
Hanna Paulsberg - saksofon
Oscar Grönberg - piano
Trygve Waldemar Fiske - bass
Hans Hulkbækmo - trommer.

Lørdag 13. april kl. 21.00 • Støperiet
BUDDING ROSE
- Terje Johannesen og Line Horntveth

Søndag 14. april kl. 19.00 • Støperiet
LAILA DALSETH med TØNSBERG STORBAND
Og Vestfold Ungdomsstorband

Torsdag 18. april kl. 20.00 • Cafe-m
PIXEL
Jonas Kilmork Vemøy - trompet
Harald Lassen - saksofon
Ellen Andrea Wang - bass
Jon Audun Baar - trommer

Fredag 3. mai kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
AGERGAARD/MAZUR/HOVMAN TRIO
Marilyn Mazur - perkusjon
Thomas Agergaard - saksofon
Klavs Hovman - bass.

DUOEN FERNER/JULIUSSON
Per Arne Ferner - gitar
Per Gunnar Juliusson - piano.

Fredag 10. mai kl. 22.00 • Total
HEDVIG MOLLESTAD TRIO
Hedvig Mollestad – gitar
Ellen Brekken - bass
Ivar Loe Bjørnstad - trommer

Lørdag 24. august kl. 21.00 • Støperiet
HERRENE I HAVEN
- slippkonsert for nytt album
Reidar Vinje Stensvold,
Olaf «Knerten» Kamfjord
Jon Rosslund
Terje Johannessen

Torsdag 29. august kl. 20.00 • Cafe-m
HATCH
Elisabeth Lid Trøen - saksofon
Kjartan Gullikstad - gitar
Hallvard Gaardløs - bass
Vetle Larsen - trommer

Torsdag 5. september kl. 20.00 • Cafe-m
KONKOVA • MATHISEN • RYDNINGEN
Olga Konkova - piano
Per Mathisen - bass
Erik André Rydningen - trommer

Søndag 8. september kl. 19.00 • Slagen kirke
DUKE ELLINGTON
Tina Ternstedt - sopransolist
Håkan Lewin - altsaks
Johannes Landgren - kirkeorgel.

Torsdag 19. september kl. 20.00 • Cafe-m
VALS TIL MONICA
- Hedløvs Trio med Line Horntveth
Line Horntveth - vokal
Carl Erik Hedløv - gitar
Bjørn Holm - bass

Lørdag 28. september kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
AN EVENING WITH BILLIE HOLIDAY
Kim Fairchild - vokal
Sten Werner Martinsen - piano
Tor Sverre Engen - bass,
Jan Barry Brandt - slagverk

Torsdag 10. oktober kl. 20.00 • Cafe-m
HELLE BRUNVOLL KVARTETT
Helle Brunvoll - vokal
Halvard Kausland - gitar
Hans Backenroth - bass
Roger Johansen - trommer

Torsdag 17. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
WARDRUNA
- nordiske bølger

Søndag 27. oktober kl. 19.30 • Støperiet
TØNSBERG STORBAND med FRØYDIS GRORUD

Torsdag 31. oktober kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
TAKO LAKO
- skranglende sigøynermusikk

Lørdag 9. november kl. 19.00 Tønsberg og Nøtterøy bibliotek
Marta Breen om Radka Toneff
Eva Pfitzenmaier

Lørdag 16. november kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
PIAF PÅ NORSK
- Britt-Synnøve Johansen og band med Terje Johannesen

Torsdag 21. november kl. 20.00 • Cafe-m
ANDREA KVINTETT
Andrea Rydin Berge - saksofon/autoharpe
Svein Magnus Furu - saksofon
Kim-Erik Pedersen - saksofon
Harald Lassen - saksofon
Christian Meaas Svendsen - bass

Onsdag 27. november kl. 20.30 • Teie hovedgård
Marilyn Crispell - piano
Gunhild Seim - trompet


2014
Torsdag 23. januar kl. 20.00 • Cafe-m
HOT CLUB DE NORWÈGE
Jon Larsen - sologitar
Per Frydenlund - gitar
Svein Aarbostad - bass
Finn Hauge - fiolin, munnspill og sag

Onsdag 5. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
THE BLUEBIRD SESSIONS
- Sven Henriksen tolker Tom Waits

Torsdag 6. februar kl. 20.00 • Cafe-m
GAUSDAL / ARNESEN
Wenche Gausdal - vokal
Dag Arnesen - piano
Ole Thomsen - gitar,
Sigurd Ulveseth - bass
Frank Jakobsen - trommer
Celio de Carvalho - perkusjon

Tirsdag 11. februar kl. 20.00 • Støperiet
TOO SUND
- 19 elever fra Sund folkehøgskole I ulike band

Torsdag 20. februar kl. 20.00 • Cafe-m
BITT AV BRAZILLEN
Kjersti Stubø - vocal
Dag Einar Eilertsen - trombone
Marius Noss Gundersen - gitar
Luis Landa Schreitt - perkusjon

Torsdag 6. mars kl. 20.00 • Cafe-m
MARIUS NESET QUARTET
Marius Neset - saksofoner
Heine Bugge - trekkspill
Jasper Høiby - bass
Anton Eger - trimmer

Torsdag 13. mars kl. 20.00 • Cafe-m
THE BASEMENT SESSIONS
Jonas Kullhammar - saksofon
Jørgen Mathisen - saksofon
Torbjørn Zetterberg - bass
Espen Aalberg - trommer

Torsdag 20. mars kl. 20.00 • Cafe-m
WETTRE / MATHISEN / ANDERSEN / CHRISTENSEN
Petter Wettre - saksofoner
Hans Mathisen - gitar
Arild Andersen - bass
Jon Christensen - trommer

Fredag 28. mars kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus
MARINEMUSIKKEN
- Perler fra musikalenes verden

Onsdag 2. april kl. 20.00 • Støperiet
TØNSBERG STORBAND
- Presenterer Duke Ellington

Tirsdag 8. april kl. 20.00 • Cafe-m
MARYLAND
Bugge Wesseltoft - piano
Per Jørgensen - trompet og vokal,
Ole Morten Vågan - bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Torsdag 24. april kl. 20.00 • Cafe-m
TORBJØRN SLETTA JACOBSEN KVINTETT
Torbjørn Sletta Jacobsen - saksofoner
Gunnar Halle - trompet
Espen Eriksen - piano
Lars Tormod Jenset - bass
Freddy Wike - trommer

Torsdag 8. mai kl. 20.00 • Cafe-m
DAVID SKINNER BAND
David Skinner - piano
Børre Frydenlund - gitar og vokal
Lars Frank - saksofoner
Svein Aarbostad - bass
Bjørn Olufsen - trommer

Torsdag 4. September kl. 20.00 • Café-m
PER KAMFORD KVARTETT
Eirik Hansen – gitar
Olaf Knerten Kamfjord – bass
Øystein Trollsås – saksofoner
Per Kamfjord – trommer

Torsdag 11. September kl. 20.00 • Café-m
MATHIAS EICK OG ELVIRA NIKOLAISEN
Elvira Nikolaisen – vokal
Mathias Eick – trompet
Andreas Ulvo - piano,
Ole Morten Vågan – bass

Torsdag 25. September kl. 20.00 • Café-m
TERJE GEWELT SPINDRIFT
Terje Gewelt – bass
Hayden Powell – trompet
Bjørn Klakegg – gitar
Erik Smith - trommer.

Torsdag 2. Oktober kl. 20.00 • Café-m
FLIFLET / HAMRE
Gabriel Fliflet – trekkspill
Ole Hamre – slagverk

Torsdag 15. Oktober kl. 20.00 • Café-m
COME SHINE
Live Maria Roggen – vokal
Erlend Skomsvoll – piano
Sondre Meisfjord – bass
Håkon Mjåset Johansen - trommer

Fredag 17. Oktober kl. 21.00 • Støperiet
LARS MARTIN MYHRE OG PERRY STEBÄCK
Lars Martin Myhre – gitar
Perry Stenbäck – gitar, langeleik

Onsdag 22. Oktober kl. 19.30 • Støperiet
TØNSBERG STORBAND MED STAFFAN WILLIAM OLSSON

Fredag 31. Oktober kl. 20.00 • Café-m
KJETIL HUSEBØ OG BUILDING INSTRUMENT
Kjetil Husebø – piano, sampling/elektronikk
Mari Kvien Brunvoll - vokal, perkusjon, kazoo
Øyvind Hegg-Lunde - trommer, perkusjon
Åsmund Weltzien - synth, elektronikk, melodika.

Torsdag 6. November kl. 20.00 • Café-m
HOT N SPICY
Bjarke Falgren - fiolin, bratsj, vokal
Svein Erik Martinsen Ånestad - gitar, vokal
Lars Tormod Jenset - bass, vokal.

Onsdag 12. November kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus
HÅKON KORNSTAD
Håkon Kornstad – Saksofoner

Torsdag 13. November kl. 20.00 • Café-m
HANS MATHISEN
Hans Mathisen – gitar
Jason Rebello – piano
Petter Wettre – saksofoner
Eckhard Baur – trompet
Per Mathisen – bass
Per Oddvar Johansen – trommer

Torsdag 4. desember kl. 19.30 • Nøtterøy og Tønsberg bibliotek
TØNSBERG STORBAND MED JEANETTE KRISTIANSEN

Torsdag 11. desember kl. 20.30 • Café-m
ÅSELILL SÆTHRE KVARTETT
Åselill Sæthre – vokal
Eyolf Dale – piano
André Kassen - saksofoner,
Kristoffer Eikrem - trompet

Lørdag 13. desember kl. 18.00 • Nøtterøy Kulturhus
BUGGE WESSELTOFT
Bugge Wesseltoft – piano


2015
Fredag 23. januar kl. 21.00 • Nøtterøy Kulturhus
JARLE BERNHOFT

Tirsdag 27. januar kl. 19.00 • Bryggerhuset

VINYLKVELD

Torsdag 29. januar kl. 20.00 • Tønsberg domkirke

YTRE SULØEN JASSENSEMBLE
Tricia Boutté – vokal
Sturla Hauge Nilsen – trompet
Lars Frank – klarinett og tenorsaksofon
Andreas Rotevatn – trombone
Morten Gunnar Larsen – piano
Einar Aarø – banjo og gitar
David Gald – tuba
Kristoffer Tokle – slagverk

Søndag 1. februar kl. 19.00 • Nøtterøy Kulturhus

ARILD ANDERSEN SEXTET
Arild Andersen – bass
Petter Wettre – tenorsaksofon
Mathias Eick – trompet
Klaus Ellerhusen Holm – altsaksofon, bassklarinett
Bugge Wesseltoft – piano
Gard Nilssen – trommer

Torsdag 12. februar kl. 20.00 • Café-m

HÅVARD STUBØ QUARTET
Håvard Stubø – gitar
Knut Riisnæs – saksofoner og fløyte
Torbjörn Zetterberg – bass
Håkon Mjåset Johansen – trommer

Torsdag 19. februar kl. 20.00 • Café-m

MOSKUS
Anja Lauvdal – piano
Fredrik Luhr Dietrichson – kontrabass
Hans Hulbækmo – trommer

Tirsdag 24. februar kl. 19.00 • Bryggerhuset

VINYLKVELD

Onsdag 25. februar kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus

LARS SAABYE CHRISTENSEN OG KÅRE VIRUD

Torsdag 5. mars kl. 20.00 • Café-m

MONKEY PLOT
Christian Winther – akustisk gitar
Magnus Skavhaug Nergaard – kontrabass
Jan Martin Gismervik – trommer og perkusjon

Lørdag 7. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus

D’SOUND
Simone Larsen – vokal
Jonny Sjo – bass
Kim Ofstad – trommer

Tirsdag 10. mars kl. 20.00 • Nøtterøy Kulturhus

AMERICAN SONGBOOK PÅ SVENSKA
Mikael Wiehe
Ebba Forsberg
Plura

Torsdag 19. mars kl. 20.00 • Café-m

KNUT KRISTIANSEN QUARTET
Knut Kristiansen – piano
Vidar Johansen – saksofoner, bassklarinett
Kåre Garnes – bass
Espen Rud – trommer 

Torsdag 26. mars kl. 20.00 • Café-m

ARNESEN, KAMFORD OG JOHANSEN
Magne Arnesen – piano
Olaf «Knerten» Kamfjord – bass
Roger Johansen – trommer

Tirsdag 31. mars kl. 19.00 • Bryggerhuset

VINYLKVELD

Torsdag 9. april kl. 20.00 • Café-m

KJERSTI STUBØ QUINTET
Kjersti Stubø – vokal
Håvard Stubø – gitar
Jørn Øien – piano
Mats ­Eilertsen – bass 
Håkon Mjåset Johansen – trommer

Onsdag 22. april kl. 18.00 • Bryggerhuset

ÅRSMØTE

Torsdag 23. april kl. 20.00 • Café-m

NESET OG HERSKEDAL
Marius Neset – saksofoner
Daniel Herskedal – tuba

Tirsdag 28. april kl. 19.00 • Bryggerhuset

VINYLKVELD

Onsdag 13. mai kl. 20.00 • Støperiet

MATHISEN, ROBIN OG BORLAI
Per Mathisen – bass
Ruggero Robin – gitar
Gergo Borlai – trommer

Fredag 15. mai kl. 21.00 • Støperiet
FARMERS MARKET
Stian Carstensen - trekkspill m.m.
Trifon Trifonov - saksofon
Nils-Olav Johansen – gitar og vokal
Filip Simeonov - klarinett
Finn Guttormsen - bass
Jarle Vespestad - trommer

Tirsdag 25. august • kl. 19.00 • Bryggerhuset
VINYLKVELD

Torsdag 27. august • kl. 20.00 • Cafe-M
SPIRIT IN THE DARK
David Wallumrød - Hammond B3
Audun Erlien - Bass
Anders Enger - Trommer

Tirsdag 27. oktober • kl. 19.00 • Bryggerhuset
VINYLKVELD

Søndag 6. september • kl. 19.00 • ßtøperiet
ENSEMBLE DENADA
Beate Lech – vokal
Helge Sunde – musikalsk leder/trombone
Børge Are Halvorsen, Frode Nymo, Atle Nymo, Nils Jansen – saksofoner
Frank Brodahl, Marius Haltli, Anders Eriksson – trompeter
Even Kruse Skatrud, Erik Johannessen – tromboner
Olga Konkova – piano, Jens Thoresen – gitar, Per Mathisen – bass,
Håkon Mjåset Johansen – trommer, Peter Baden – elektronikk

Torsdag 10. september • kl. 20.00 • Støperiet
TRANS ATLANTIC EXPRESS
Scott Klarman – saksofoner og fløyte
Bill Kooly Scott – bass og vokal
Nicky Orta – bass
John D. Anderson – trommer
Staffan William-Olsson – gitar
Paul Wagnberg – Hammond B3

Torsdag 17. september • kl. 20.00 • Cafe-M
TOM McDERMOTT

Tirsdag 29. september • kl. 19.00 • Bryggerhuset
VINYLKVELD

Torsdag 8. oktober • kl. 20.00 • Cafe-M
HELGE LIEN TRIO
Helge Lien – piano 
Frode Berg – bass 
Per Oddvar Johansen – trommer

Fredag 16. oktober • kl. 20.00 • Nøtterøy kulturhus
A PLAYDATE WITH ELVIS
Lisa Dilland – vokal
Asbjørn Lerheim – gitar
James Burton – gitar
Nobert Putham – bass
Paul Leim – trommer

Torsdag 22. oktober • kl. 20.00 • Cafe-M
George Garzone – saksofoner
Carl Winther – piano
Johnny Åman – kontrabass
Anders Mogensen – trommer

Tirsdag 27. oktober • kl. 19.00 • Bryggerhuset
VINYLKVELD

Søndag 1. november • kl. 19.00 • Støperiet
TØNSBERG STORBAND 25 ÅR

Tirsdag 3. november • kl. 20.00 • Nøtterøy kulturhus
SILJE NERGAARD
Silje Nergaard – vokal
Hallgrim Bratberg – gitar
Håvar Bendiksen – gitar

Torsdag 5. november • kl. 20.00 • Cafe-M
PIXEL
Ellen Andrea Wang – vokal og bass
Harald Lassen – saksofoner
Jonas Kilmork Vemøy – trompet
Jon Audun Baar – trommer

Lørdag 14. november • kl. 20.00 • Støperiet
BILLIE HOLIDAY 100 ÅR
Vokalister: Linda Kvam, Jeanette Kristiansen
Miriam Kjølen, Oda Dahl, Knut Eide og Per Kamfjord.
Terje Johannesen – trompet, gitar m.m.
Øystein Trollsås – saksofoner
Dag Einar Eilertsen – tromboner
Magne Arnesen – piano
Olaf Knerten Kamfjord – bass
Jon Rosslund – trommer
Jan Resberg – historieforteller

Torsdag 19. november • kl. 20.00 • Cafe-M
ROGER JOHANSEN GROUP
Marit Sandvik – vokal
Tore Brunborg – saksofoner
Jon Eberson – gitar
Rob Waring – vibrafon
Ellen Andrea Wang – bass
Roger Johansen – trommer

Tirsdag 24. november • kl. 19.00 • Bryggerhuset
VINYLKVELD

Torsdag 3. desember • kl. 20.00 • Cafe-M
SKY DIVE TRIO
Thomas T. Dahl – gitar
Mats Eilertsen – bass
Olavi Louhivuori – trommer

Torsdag 10. desember • kl. 19.30 • Tønsberg og Nøtterøy bibliotek
TØNSBERG STORBAND JULEKONSERT
med Jeanette Kristiansen

2016
Tirsdag 26. januar • kl. 19.00 • Bryggerhuset
VINYLKVELD

Søndag 31. Jan Kl. 19:00 • Tønsberg Domkirke
YTRE SULØEN JASS-ENSEMBLE
Tricia Boutté – vokal
Sturla Hauge Nilsen – trompet
Lars Frank – klarinett og tenorsaksofon
Andreas Rotevatn – trombone
Morten Gunnar Larsen – piano
Einar Aarø – banjo og gitar
David Gald – tuba
Kristoffer Tokle – slagverk

Mandag 1. Feb Kl. 20:00 • Cafe-M
MIKE STERN/JAN GUNNAR HOFF QUARTET
Mike Stern – gitar
Jan Gunnar Hoff – tangenter
Per Mathisen – bass
Audun Kleive – slagverk

Onsdag 3. Feb Kl. 20:00 • Cafe-M
FEBER – et skråblikk på Hamsun
Sanger og kåseri ved Gard B. Eidsvold 
til musikk av Terje Johannesen

Torsdag 11. Feb Kl. 20:00 • Cafe-M
HALVARD KAUSLAND KVINTETT
Helle Brunvoll – vokal
Halvard Kausland – gitar
Håvard Fossum – saksofon
Magne Arnesen –piano
Hans Backenroth – bass
Roger Johansen - trommer

Tirdag 23. Feb Kl. 19:00 • Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Fre 26. Feb Kl. 20:00 • Cafe-M
BJØRN VIDAR SOLLI BAND
Bjørn Vidar Solli – gitar
Seamus Blake – saksofon
Jon Wikan – trommer
Tim Collins – vibrafon
Phil Donkin – bass

Torsdag 3. Mars Kl. 20:00 • Cafe-M
HANNA PAULSBERG CONCEPT
Hanna Paulsberg – saksofon
Erlend Slettevoll – piano
Trygve Waldemar Fiske – bass
Hans Hulbækmo – trommer

Fredag 11. Mars Kl. 20:00 • Cafe-M
UNION RHYTHM KINGS
Bent Persson (S) – kornett og trompet
Kristoffer Kompen (N) – trombone
Lars Frank (N) – klarinett og tenorsaks.
Morten Gunnar Larsen (N) – piano
Frans Sjöström (S) – bass-saksofon
Jacob Ullberger – banjo og gitar

Torsdag 17. Mars Kl. 20:00 • Nøtterøy Kulturhus
STEINAR RAKNES

Tirdag 29. Mars Kl. 19:00 • Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Torsdag 31. Mars Kl. 20:00 • Cafe-M
CHRISTINA DAHL KVARTETT
Christina Dahl – tenorsaksofon
Niclas Knudsen – gitar
Jesper Lundgaard – bass
Espen Laub von Lilienskjold – trommer

Torsdag 14. April Kl. 20:00 • Cafe-M
FRIENDS&NEIGHBOR
Thomas Johansson – trompet
André Roligheten – tenorsaksofon, bassklarinett
Oscar Grönberg - piano
Jon Rune Strøm – bass
Tollef Østvang – trommer

Torsdag 21. April Kl. 20:00 • Cafe-M
ROHEY
Rohey Taalah – vokal
Ivan Blomqvist – piano
Kristian B. Jacobsen – bass
Henrik Lødøen – trommer

Tirdag 26. April Kl. 19:00 • Bryggerhuset
VINYLKLUBB

Torsdag 5. Mai Kl. 20:00 • Cafe-M
MUNCK&MONK
Geirr Johnson – tekstframføring/forestilling
Knut Kristiansen – piano

Torsdag 7. Juni Kl. 20:00 • Cafe-M
CARSTEN DAHL
Carsten Dahl - piano
Ole Morten Vågan – bass
Ivars Arutyunyan – trommer

Tirsdag 30. aug kl. 19:00 • Bryggerhuset   
VINYLKLUBB

Torsdag 1. sept kl. 20:00 • Cafe-M
Erlend Apneseth trio
Erlend Apneseth – hardingfele og ­elektronikk
Øyvind Hegg-Lunde – trommer
Stephan Meidell – elektrisk gitar.

Lørdag 3. sept kl. 20:00 • Støperiet
Lars Martin Myhre
Band: Terje Johannessen, Perry Stenbäck, 
Terje Norum, Terje Støldal, Jon Rosslund
Gjester: Dag Einar Eilertsen, Geirr Johnson, 
Linda Kvam, Frank Lie, Dan Robert Thorsen, 
Tom Vissgren m.fl.

Torsdag 8. sept kl. 20:00 • Cafe-M
Ayumi Tanaka Trio
Ayumi Tanaka – piano
Christian Meaas Svendsen – bass
Per Oddvar Johansen – trommer

Torsdag 15. sept kl. 20:00 • Cafe-M
Thomas Strønens: «Time is a Blind Guide»
Kit Downes – piano
Lucy Railton – cello
Håkon Aase – fiolin
Ole Morten Vågan – bass
Thomas Strønen – trommer/komposisjon

Lørdag 17. sept kl. 21:00 • Støperiet
Farmers Market
Stian Carstensen – trekkspill m.m.
Trifon Trifonov – saksofon
Jarle Vespestad – trommer
Nils-Olav Johansen – gitar og vokal,
Finn Guttormsen – bass
Filip Simeonov – klarinett.

Fredag 23. sept kl. 20:00 • Cafe-M
New Light quartet med Petter Wettre
Dave Liebman– saksofon
Adam Niewood – saksofon
Petter Wettre – saksofon
Gene Perla – bass
Adam Nussbaum – trommer.

Tirsdag 27. sept kl. 19:00 • Bryggerhuset   
VINYLKLUBB

Torsdag 6. okt kl. 20:00 • Cafe-M
Håvard Wiik Trio
Håvard Wiik – piano
Ole Morten Vågan – bass
Håkon Mjåset Johansen – trommer

Torsdag 13. okt KL. 20:00 • Cafe-M
Lionel Loueke og Sissel Vera Pettersen
Lionel Loueke – sang, gitar, effekter
Sissel Vera Pettersen – sang, saksofon, live elektronikk

Lørdag 22. okt KL. 20:00 • Støperiet 
Tønsberg Storband
Storbandet ledet av Frode Grøtting. 
Knut Eide som konfransier. 

Vokalister: Linda Kvam, Per Steffensen og Jeanette Kristiansen.

Tirsdag 25. okt kl. 19:00 • Bryggerhuset   
VINYLKLUBB

Torsdag 3. nov KL. 20:00 • Cafe_M
August Stubø Kvartett
August Stubø – gitar
Martin Bremnes – trommer
Bendik Pedersen – piano
Håkon Sakseide – bass
John Rune Jakobsen – saksofon

Torsdag 10. nov KL. 20:00 •  Cafe-M 
Sternberg Trio
Martin Sternberg – piano
Karl Erik H. Eilertsen – kontrabass
Kenneth Enes Kristoffersen – trommer


Morild
Dag Einar Eilertsen – alt-trombone
Marius Noss Gundersen – klassisk gitar

Lørdag 12. nov KL. 20:00 •  Støperiet 
Ødeland kvartal
Terje Johannesen – gitar, trompet og vokal
Reidar Vinje Stensvold – gitar og vokal
Wenche Malvina Wisløff – vokal
Olaf «Knerten» Kamfjord – bass
Jon Rosslund – trommer
Pluss gjester

Tirsdag 29. nov kl. 19:00 • Bryggerhuset   
VINYLKLUBB

Torsdag 24. nov KL. 20:00 • Cafe-M
Olga Konkova – piano
Tore Brunborg – saksofon

Torsdag 15. des KL. 19:30 • Tønsberg og Nøtterøy bibliotek
Tønsberg Storband 
Jeanette Kristiansen – vokal
Frode Grøtting – dirigent, leder